Skip to Content

تعیین چگونگی عملکرد فدراسیون‌های ورزشی و کمیته‌های ملی المپیک و پارالمپیک

در کمیسیون فرهنگی مجلس تصویب شد؛

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: رئیس مجمع تقریب مذاهب گزارشی را از عملکرد این مجمع به اعضای کمیسیون ارائه کرد و عنوان کرد که با وجود مشکلات مالی فعالیت‌های گوناگونی را در کشورهای مختلف داریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از فارس، حجت‌الاسلام احد آزادیخواه نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی ، با اشاره به جلسه امروز عصر کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: در جلسه امروز آیت‌الله اراکی رئیس مجمع تقریب مذاهب در جلسه حاضر شد و گزارشی را از عملکرد مجموعه تحت امرش به اعضا ارائه کرد.

وی افزود: آیت‌الله اراکی ضمن گله‌مندی از کمبود بودجه این مجمع عنوان کرد که با وجود این کمبودها فعالیت‌های گوناگونی را در کشورهای مختلف داریم.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: رئیس مجمع تقریب مذاهب گفت که کشورهای مختلف هزینه‌ها را متقبل می‌شوند تا ما برنامه‌هایشان را برایشان اجرا کنیم که این موفقیت مجمع را می‌رساند.

آزادی‌خواه خاطرنشان کرد: آیت‌الله اراکی افزود مجمع تقریب مذاهب با نهادهای مختلف همچون سپاه قدس، وزارت خارجه و جامعه المصطفی نیز همکاری دارد و کارها به خوبی پیش می‌رود.

وی افزود: همچنین در جلسه آیت‌الله اختری در کمیسیون حاضر شد گزارش عملکردی را از مجموعه تحت امرش به اعضا ارائه کرد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: آیت الله اراکی گفت که مجمع جهانی اهل‌بیت دارای یک شورای عالی 25 نفره است که سالی دو بار تشکیل جلسه می‌دهد و افرادی همچون سیدحسن نصرالله و شیخ عیسی قاسم در این شورا عضویت دارد و علاوه بر این در هر سال 6 بار جلسه‌ای داخلی با اعضای مجمع برگزار می‌شود.

آزادی‌خواه خاطرنشان کرد: دبیرکل مجمع تقریب مذاهب گفت که 600 مجمع و انجمن در سطح جهان با مجمع جهانی اهل بیت در ارتباط هستند، 65 مجمع رسمی در کشورهای مختلف زیر نظر مجمع مذاهب فعالیت می‌کنند و 700عنوان کتاب در شورای کتاب مجمع جهانی اهل بیت به چاپ رسیده است و 3400 مبلغ را از کشورهای مختلف تربیت کرده که این مبلغین به کشورهای خود بازگشته و فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغی را زیر نظر مجمع انجام می‌دهند.

وی در پایان گفت: همچنین در جلسه امروز صبح کمیسیون و در جریان بررسی لایحه وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان چگونگی فعالیت نهادهایی همچون کمیته ملی المپیک ، کمیته پاراالمپیک و فدراسیون‌های ورزشی مشخص شد.