Skip to Content

تقویت گروه‌های افراطی در منطقه توسط عربستان برای تحقق رویای سوریه بدون اسد

تقویت گروه‌های افراطی در منطقه توسط عربستان برای تحقق رویای سوریه بدون اسد


سبحانی‌نیا در واکنش به اظهارات وزیرخارجه‌عربستان تشریح کرد:

تقویت گروه‌های افراطی در منطقه توسط عربستان برای تحقق رویای سوریه بدون اسد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: عربستان دست از حمایت های بی‌اندازه و نابه‌جای خود از گروه‌های افراطی و جریان های سلفی در منطقه بردارد در این صورت شاهد آرام‌تر شدن فضا خواهیم بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از خبرگزاری خانه ملت، حسین سبحانی نیا درباره اظهارات وزیر خارجه عربستان در کنفرانس مطبوعاتی در واشنگتن گفت: اینگونه اظهارات از سوی وی بعید نیست به دلیل اینکه سیاست عربستان از ابتدا کمک به جریانات افراطی،داعش و گروههای تکفیری بوده است.

نماینده مردم نیشابور در مجلس ادامه داد: عربستان به جای این گونه سخنان دست از حمایت های بی اندازه و نابجای خود از گروههای افراطی و جریان های سلفی در منطقه بردارد در این صورت شاهد آرامتر شدن فضا خواهیم بود.

سبحانی نیا تصریح کرد: بر کسی پوشیده نیست یکی از دست های آلوده به خون مردم سوریه؛عربستان و حمایت های نا بجای آنها از جریانات افراطی است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه سیاست ایران همیشه در جهت حفظ آرامش و امنیت منطقه و جلوگیری از رشد و توسعه جریان های افراطی است گفت: جمهوری اسلامی ایران معتقد به حل بحران های منطقه از طریق مذاکره و گفتگو است و نه تهدید و فشار و جوسازی های سیاسی که امروز در منطقه شاهد آن هستیم.

گفتنی است عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان در کنفرانس مطبوعاتی در واشنگتن بشار اسد  را مسوول تخریب و ویرانی سوریه و ظهور داعش در سوریه و عراق دانست و گفت:  بحران سوریه می تواند از راههای سیاسی و با سرعت حل شود و این کشور را از ویرانی بیشتر نجات دهد و یا اینکه از راههای نظامی اما طولانی آن را حل کنیم که البته نتیجه هر دو روش یکی است که آن ساخت سوریه ای جدید بدون بشار اسد است.