Skip to Content

تلاش مجلس برای جذب سرمایه ایرانیان خارج از کشور

صفاری‌نطنزی مطرح کرد:

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس گفت: مطالبات‌ایران از برخی کشورها و امنیت سرمایه‌گذاری‌ایرانیان‌خارج‌نشین در جلسه امروز بررسی می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مرتضی صفاری‌نطنزی رئیس کمیته روابط خارجی مجلس از برگزاری جلسه این کمیته با بررسی دو موضوع مطالبات ایران از برخی کشورهای خارجی و ایرانیان خارج از کشور در ظهر امروز (سه‌شنبه 23 آبان ماه) خبر داد.

وی تصریح کرد: طی 10 سال گذشته ایران به برخی کشورها نفت فروخته است که هنوز نتوانسته مطالبات خود را پس بگیرد و ما تلاش داریم به دولت فشار بیاوریم تا این مطالبات را به کشور بازگرداند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه ما در حوزه سرمایه‌گذاری باید با ایرانیان خارج از کشور رابطه بیشتری برقرار کنیم، اظهار کرد: براساس آمار چیزی حدود 2000 میلیارد دلار سرمایه ایرانیان خارج از کشور است که اگر بتوانیم بخشی از ایرانیان خارج از کشور را با ایجاد امنیت، مجاب به سرمایه‌گذاری در داخل کنیم شرایط اقتصادی بهبود خواهد یافت.

صفاری‌نطنزی خاطرنشان کرد: در این جلسه مسئولانی از وزارت خارجه و ارگان‌های دیگر دعوت خواهیم کرد تا با تدبیر راه‌حل‌هایی موجب اطمینان ایرانیان خارج از کشور شویم تا در کشورمان سرمایه‌گذاری انجام دهند.