Skip to Content

تهیه طرح تعطیلی ادارات دولتی در روزهای پنجشنبه

تهیه طرح تعطیلی ادارات دولتی در روزهای پنجشنبه


عبداللهی

تبریز - نایب‌رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس گفت: طرح استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی در هفته آینده نهایی و به شورای نگهبان ارجاع شود.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از مهر؛ بیت‌الله عبدالهی ظهر در تشریح آخرین مراحل اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و استانی شدن انتخابات مجلس اظهار داشت: اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی آخرین مراحل خود را در مجلس طی می‌کند و این هفته به دلیل نواقص موجود برای بررسی بیشتر به هفته آینده موکول شده است.

نایب‌رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس افزود: همچنین احتمال می‌رود طرح استانی شهرستانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز در هفته آینده نهایی و به شورای نگهبان ارجاع شود.

وی از تدوین طرحی تحت عنوان تعطیلی ادارات دولتی در روزهای پنج‌شنبه در مجلس خبر داد و گفت: ادارات دولتی پایتخت در روزهای پنج‌شنبه عملاً تعطیل است با این‌که تعطیل رسمی نیست ولی رسیدگی به امور مردم لنگ می‌زند به همین منظور نمایندگان طرحی برای تعطیلی روزهای پنج‌شنبه دستگاه‌های دولتی به هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی ارجاع داده شد.

فراکسیون اصلاح نظام اداری در مجلس تشکیل می‌شود

عبدالهی ادامه داد: تعطیلی دستگاه‌های دولتی در روزهای پنج‌شنبه مردم را از بلاتکلیفی درمی‌آورد و از مزیت‌های این طرح می‌توان به صرفه‌جویی در مصرف حامل‌های انرژی و کاهش ترافیک در شهرها اشاره کرد.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه فراکسیون اصلاح نظام اداری در مجلس تشکیل می‌شود، گفت: باید قبول کنیم که نظام اداری در کشورمان مشکلات بسیاری دارد و نمی‌تواند آن‌طور که باید و شاید موانع و مشکلات مردم را حل کند به همین منظور با امضا ۵۷ تن از نمایندگان فراکسیون اصلاح نظام اداری در مجلس تشکیل می‌شود.