Skip to Content

تهیه طرح مقابله با حمله سایبری آمریکا

نصرالله پژمان‌فر از تهیه و تدوین طرح ۲ فوریتی «مقابله با حمله سایبری احتمالی آمریکا» خبر داد.

 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از فارس؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرح ۲ فوریتی «مقابله با حمله سایبری  احتمالی آمریکا» را تهیه و تدوین کردند. 

در همین زمینه، نصرالله  پژمانفر نماینده مردم مشهد در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با اعلام خبر تدوین این طرح، گفت: با توجه به بلوف‌های آمریکایی‌ها و تهدید آنها به حمله سایبری و قطع اینترنت در کشورمان طرحی را آماده کردیم تا با این تهدیدات آمریکا مقابله کنیم. 

وی اضافه کرد: هرچند همه ما به تهدیدات پوشالی آمریکا پی برده‌ایم اما باید تمامی اقدامات لازم را برای مقابله بکار بگیریم تا حتی آمریکایی‌ها نتوانند با جنگ روانی فضا را علیه کشورمان کنند. 

«در طرحی که آن را تهیه کرده‌ایم فضای سایبری کشورمان به مثابه خاک ایران تلقی شده و در صورت تهدید آن، تجاوز به خاک کشورمان صورت گرفته است به همین دلیل نیروهای مسلح را موظف کرده‌ایم که در صورت حملهسایبری برخوردهای لازم را بر ای مقابله با اقدامات آمریکا انجام دهند.» 

نماینده مردم مشهد با بیان اینکه اگر آمریکایی‌ها بدانند با تهدیدشان برخورد می‌کنیم دیگر به خود اجازه تهدید ایران و ایرانی را نخواهند داد، تصریح کرد: آمریکا و سایر کشورها باید بدانند که هیچ فرد و دولتی حق تهدید ایرانی‌ها را ندارد. 

وی با اعلام اینکه طرح دوفوریتی مقابله با حمله سایبری احتمالی آمریکا تاکنون به امضای 136 نماینده مجلس رسیده است، پیش‌بینی کرد که امضاهای طرح به بیش از 200 افزایش یابد.