Skip to Content

توریسم درمانی فرصتی برای درآمد زایی + فيلم

Loading the player...

دانلود

برنامه خانه ملت با حضور در جلسه کمیسیون بهداشت به بررسی صنعت توریسم درمانی و راهکارهای تحقق این صنعت می پردازد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی، از روزهای ابتدایی آغاز مجلس دهم نمایندگان بر قویتر شدن بعد نظارتی مجلس تاکید داشتند و این یعنی در قانونگذاری باید تجدید نظر شود در واقع تا نظارت بیشتر نشود نمی توان مشکلات را حل و فصل کرد.

عزیزی نماینده ابهر و خرمدره در نطق میان دستور خود دراینباره گفت: چه نیازی به این همه قانون داریم؟  وی در پاسخ به سوال برنامه خانه ملت که پرسید چرا چنین موضوعی را مطرح کرده ؟ گفت: بیش از دوازده هزار قانون از ابتدای تشکیل مجلس تا مجلس نهم داشتیم. خیلی از قوانین تاریخ مصرفش تمام شده است . ما هر هفته دو قانون تصویب کردیم آیا کشور ما به اینهمه قانون نیازدارد؟ وقتی قوانین زیاد تصویب کنیم نمی توانیم بر حسن اجرای آن نظارت داشته باشیم. گفت و گوی برنامه خانه ملت با عزیزی را در ادامه برنامه ببینید.

اخیرا در مجلس فوریت طرحی به تصویب رسید که در آن بکارگیری افراد بازنشسته در پست های دولتی ممنوع است. اما در این طرح استثنائاتی نیز وجود دارد. خانه ملت با زهرا سعیدی نماینده مبارکه در باره اینکه چه کسانی میتوانند بعد از بازنشستگی مشغول به کار شوند و دلایل این استثانائت گفت و گو کرده که می توانید در این برنامه ببینید.

صنعت توریسم از صنایع پردرآمد بسیاری از کشورهاست و توریسم درمانی یا توریسم سلامت نیز از راه های کسب درآمد ارزی به شمار می رود.

کشورهای همسایه ایران با مشکلات عدیده ای در علم پزشکی مواجه هستند که کشور ما می تواند از این فرصت جهت جذب توریسم پزشکی استفاده نماید. اعضای کمیسیون بهداشت مجلس راهکارهای تحقق توریسم درمانی یا پزشکی را در جلسه خود به بحث گذاشتند و بعد قانونگذاری در این صنعت را مورد توجه قرار دادند. همتی سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس توضیحاتی درباره این جلسه به برنامه خانه ملت داد که در انتهای برنامه می توانید آنرا ببینید.

برنامه خانه ملت روزهای پنجشنبه بعد از خبر 14 از شبکه یک سیما پخش می شود.