Skip to Content

جزئیات بیشتری از حمله به عین‌الاسد به زودی منتشر می‌شود

جزئیات بیشتری از حمله به عین‌الاسد به زودی منتشر می‌شود


نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت: به زودی علاوه بر تعداد زخمی‌ها، شاهد اعلام کشته‌های حمله موشکی سپاه به پایگاه عین‌الاسد اعلام خواهیم بود. 

 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از تسنیم؛ محمد جواد جمالی نوبندگانی عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه مسئولان آمریکایی طی سالیانه گذشته اینگونه القا کرده‌اند که قدرت برتر دنیا هستند و هیچ کشوری یارای مقابله با آنها را ندارد، گفت: اما پس از ترور شهید سپهبد سلیمانی و شهید ابومهدی، سپاه پاسداران به یکی از مهمترین پایگاه‌های نظامی آمریکا در عراق پاسخ کوبنده‌ای به جنایت آمریکا داد.
 
وی با اشاره به اقدام ایران مبنی بر موشک باران پایگاه آمریکا، افزود: ایران اعلام می‌کند ما می‌خواهیم انتقام بگیریم و بعد از 7 دهه یک کشور پایگاه‌های آمریکا را موشک باران می‌کند و آمریکایی‌ها هم نمی‌توانند پاسخی دهند بنابراین این تبلیغات که آنها شکست ناپذیر هستند با این حمله زیر سوال رفت.
 
نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به انتشار اخبار ضد و نقیض آمریکایی‌ها درباره آمار آسیب دیدگان و تلفات حمله موشکی سپاه پاسداران به پایگاه نظامی "عین‌الاسد" در عراق، گفت: آمریکایی‌ها با کنترل بر رسانه‌های خود مانع مانع انتشار درست تعداد زخمی‌ها و کشته‌های حمله موشکی ایران به پایگاه عین الاسد شدند.
 
جمالی با تاکید بر اینکه جامعه آمریکا نسبت به تعداد سربازانشان که در جنگ‌ها کشته و زخمی شده‌اند، حساس هستند، بیان داشت: پنتاگون با کنترل رسانه‌ها به صورت قطره چکانی اخبار زخمی‌ها را اعلام کردند تا حساسیت جامعه نسبت به این موضوع را کاهش دهند.
 
 
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان انیکه به زودی علاوه بر تعداد زخمی‌ها شاهد اعلام کشته‌های حمله موشکی سپاه به این پایگاه نیز خواهیم بود، افزود: پیش‌بینی بنده این است در تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که سال آینده برگزار می‌شود کاندیداهایی که با ترامپ رقابت خواهند کرد، جزئیات بیشتری از آسیب‌ها، زخمی‌ها و به ویژه کشته‌های این حمله ارائه خواهند کرد.