Skip to Content

جلسات شورای نگهبان و وزارت کشور برای برگزاری الکترونیک انتخابات مجلس

جلسات شورای نگهبان و وزارت کشور برای برگزاری الکترونیک انتخابات مجلس


رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس از برگزاری جلسات شورای نگهبان و وزارت کشور برای برگزاری الکترونیک انتخابات آتی مجلس خبر داد. 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از تسنیم؛ محمد جواد کولیوند رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی با اشاره به احتمال برگزاری انتخابات مجلس به صورت الکترونیک، گفت:در قانون انتخابات ریاست‌جمهوری، مجلس و شورای شهر به نوعی بر برگزاری الکترونیک این انتخابات تاکید شده است.

وی با بیان اینکه در اصل 99 قانون اساسی درباره برگزاری انتخابات بر استفاده از روش‌های نوین تاکید شده است، ادامه داد: البته شرایط برگزاری انتخابات به صورت الکترونیک تائید صحت، سلامت آن و همچنین تائید زیرساخت‌ها و سخت‌ افزارهای مورد استفاد در این مسیر است از سوی شورای نگهبان است.

نماینده مردم کرج در مجلس از برگزاری جلسات شورای نگهبان و وزارت کشور برای جمع‌بندی درباره برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی خبر داد و اظهار داشت: این جلسات از مدت‌ها پیش در حال برگزاری است و باید به سمتی حرکت کنیم که شورای نگهبان سخت‌افزار و نرم‌افزارهای مورد نیاز در انتخابات الکترونیکی را از فیلتر خود بگذراند.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس تصریح کرد: بالاخره باید در این دور از انتخابات مجلس استارت برگزاری الکترونیکی انتخابات را بزنیم، اگر از چند دوره گذشته این اتفاق افتاده بود حداقل در این دوره از انتخابات 80 درصد کار به صورت الکترونیکی برگزار می‌شد.