Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

جلوگیری از برخوردهای امنیتی با خبرنگاران و اصحاب رسانه

جلوگیری از برخوردهای امنیتی با خبرنگاران و اصحاب رسانه


Loading the player...

دانلود

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: مردم درگیری و افراط‌گرایی را نمی‌خواهند و با انتخاب روحانی به رویکرد تعامل مثبت در داخل و خارج رأی دادند.

به گزارش مجلس تی وی، غلامرضا حیدری در نطق میان دستور خود با بیان اینکه ماه خرداد برای ملت ایران پر از خاطرات سرنوشت ‌ساز است، گفت: 15 خرداد نقطه عطف مبارزات ملت ایران به رهبری امام (ره) علیه استبداد داخلی و خارجی و 14 خرداد عروج ملکوتی حضرت امام (ره) بود.

وی اظهار کرد: انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شهر و روستا بار دیگر موید این امر مهم است که مردم راه تغییر و اصلاح را از طریق حضور باشکوه در پای صندوق‌های رأی انتخاب کردند.

حیدری افزود: مردم درگیری، جنگ و نزاع و افراط‌گرایی را نمی‌خواهند؛ واقعیت این است که انتخابات 96 رقابت میان دو اندیشه و رویکرد بود و مردم با انتخاب روحانی به رویکرد تعامل مثبت در داخل و خارج رأی دادند. رویکردی که منافع ملی ایران چه در چانه‌زنی با روسیه و چه در چانه‌زنی با غرب و آمریکا همواره دنبال می کند.

نماینده مردم تهران در مجلس اظهار کرد: من این پیروزی تاریخی را به ملت حماسه‌ساز ایران، آزادی‌خواهان، اصلاح‌طلبان و اعتدال‌گرایان تبریک گفته و برای رییس جمهور و دولت توانمند آینده آرزوی تلاش بیشتر جهت به انجام رساندن وعده‌ها و خواسته‌های مردم به ویژه حقوق اساسی ملت و اشتغال و بیکاری را دارم.

این نماینده اصلاح‌طلب مجلس خاطرنشان کرد: امیدوارم رقابت‌ها و شور و شوق‌های انتخاباتی به رفاقت و همکاری جهت ساختن ایرانی آباد و توسعه یافته تبدیل شود.

وی در ادامه بیان کرد: ای کاش قوه قضاییه مجازات تعیین شده برای حمله کنندگان به سفارت عربستان را هرچه زودتر اعلام نماید تا مردم مطلع گردند که سران حمله کنندگان به کجا و چه کسانی وابسته بودند.

حیدری همچنین گفت: از وزرای ارشاد و اطلاعات به ‌جد تقاضا دارم در خصوص جلوگیری از برخوردهای امنیتی با روزنامه‌نگاران، خبرنگاران و اصحاب رسانه تلاش و پیگیری ویژه کنند زیرا این قشر عموماً جوان و از مظلوم‌ترین اقشار جامعه هستند.

این نماینده مجلس اظهار کرد: صداوسیما متأسفانه در ایام انتخابات در تخریب دولت مستقر از مرز بی‌طرفی بسیار خارج شد و به قول معروف صداوسیمای میلی شد.

وی در ادامه بیان کرد: ملت آمریکا با همکاری نخبگان همه ملت‌ها توانسته خدمات شایانی در پیشرفت علم و تکنولوژی تقدیم جهان کند. جای تأسف است که زمامداران آمریکا به ویژه رییس جمهور جدید ‌آن با کوبیدن بر طبل جنگ و ترور و پشتیبانی از تروریست‌های داعش به ویژه در منطقه خاور میانه چهره‌ ضدبشری را نشان می‌دهند. بدیهی است دستگاه دیپلماسی کشور با هوشیاری و کیاست و پشتیبانی ملت و نظامیان غیور ایران تحت رهنمودهای رهبری از به دام افتادن در این جنگ‌افروزی‌ها به جد ملت و کشور را مصون نگه خواهد داشت.

این نماینده اصلاح‌طلب مجلس در پایان اظهار کرد: بار دیگر از رییس جمهور موکداً می‌خواهیم که از مقام معظم رهبری رفع حصر و همچنین ممنوع‌التصویری آقای خاتمی را تقاضا نماید.