بازگشت به صفحه کامل

جهان اسلام،استراتژی بسیار غلط عربستان را به شدت محکوم می کند

جهان اسلام،استراتژی بسیار غلط عربستان را به شدت محکوم می کند


رییس فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی گفت: اعدام شیخ نمر به هیچ عنوان مربوط به مذهب شیعه  و سنی نبوده است و جهانیان بدانند شیعه و سنی امت واحد اسلامند. ما با هم برادریم و دنیای اسلام متشکل از شیعه و سنی است.

 

عابد فتاحی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی در در واکنش به اقدام دولت عربستان سعودی در اعدام رهبر شیعیان عربستان شیخ نمر باقرالنمر  و ضمن تسلیت این فاجعه هولناک  به تمامی مسلمانان جهان اظهار داشت: ناکامی حاکمان عربستان سعودی در منطقه خصوصا در بحرین و یمن و همچنین اعمال سیاست های غلط در حمایت از گروه های تکفیری عامل این جنایت جنون آمیز است.

 

وی گفت : ما نمایندگان اهل سنت مجلس شورای اسلامی در ماه های قبل اعلام کردیم که خواهان آزادی شیخ نمر هستیم و در حال حاضر معتقدم عربستان سعودی از نظر سیاسی در بین جهانیان اعتبار بین المللی خود را از دست داده  و در باتلاق گیر کرده است. خصوصا در مورد فاجعه منا، تجاوز به یمن، مداخله در بحرین و مسئله سوریه در انزوای دیپلماسی قرار گرفته است.

 

عابد فتاحی رییس فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی با توجه به اینکه ایران یکی از باثبات ترین کشورهای منطقه خاورمیانه است و در شرایط خاص که جهان اسلام به آن نیاز داشته باشد باید اقدامات مؤثر انجام دهد گفت: دولت و مجلس شورای اسلامی ایران باید از نظر دیپلماسی و سیاسی تصمیم جدی در مقابل افدامات دولت عربستان سعودی خصوصا فاجعه دهشتناک اعدام شیخ نمر اتخاذ نمایند و دولت عربستان باید هزینه بالا برای این کار غیر اخلاقی، غیر اسلامی و غیر انسانی بپردازد.

 

وی ضمن ابراز ناراحتی عمیق از این اقدام رژیم سعودی یادآورشد: من به عنوان رئیس فراکسیون اهل سنت می گویم آنها باید از مسجد الحرام و مسجد النبی خجالت می کشیدند. در سرزمینی که رسول خدا در آن خفته است. آنها چطور می توانند در چهره مسلمانان نگاه کنند و خودشان را خادمین حرمین شریفین معرفی می کنند؟ آیا خادمین مسلمانان چنین جنایاتی باید مرتکب شوند؟ 

 

فتاحی گفت: شهادت نمر برای تمامی مسلمانان جهان یک حالت بهت زدگی ایجاد کرده است. شیخ نمر برای چه گناهی طبق کدام شریعت، طبق کدام قانون اسلامی در سرزمین وحی که در آسمان آن آوای قرآن پیچیده است اعدام شد؟ آیا وقتی کسی اعتراضی کرد باید سر از بدنش جدا کرد؟

 

عابد فتاحی نماینده اهل سنت مجلس شورای اسلامی با اشاره به آینده سیاسی رژیم سعودی اظهار داشت: آینده خوبی برای عربستان پیش بینی نمی کنم، به ویژه از نظر سیاست خارجی دولت عربستان تنها مانده کرده و تنها راه کاری که برای خود متصور است اتحاد با دشمنان اسلام است.

 

وی خاطرنشان کرد: اعدام شیخ نمر به هیچ عنوان مربوط به مذهب شیعه  و سنی نبوده است و جهانیان بدانند شیعه و سنی امت واحد اسلامند. ما با هم برادریم و دنیای اسلام که متشکل از شیعه و سنی است.

 

فتاحی با اشاره به رهبری مقتدر و منحصر به فرد ایران گفت: با توکل برخدا و وجود رهبری با درایت و دولت و مجلس برخاسته از مردم انشالله عرصه را بر عربستان تنگ خواهیم کرد و عوارض این مسئله برای عربستان قابل جبران نخواهد بود.