Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

جهش تولید با اقتصاد دولتی و رانتی محقق نمی‌شود

جهش تولید با اقتصاد دولتی و رانتی محقق نمی‌شود


سخنگوی هیأت رئیسه مجلس گفت: شعار جهش تولید با اقتصاد دولتی و رانتی محقق نمی‌شود .

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از فارس اسدالله عباسی نماینده مردم رودسر با اشاره به نام گذاری سال 99 از سوی مقام معظم رهبری به نام سال جهش تولید گفت: با اقتصاد دولتی و رانتی نمی‌توان جهش تولید را محقق کرد و باید بخش خصوصی و تعاونی در این شرایط فعال شوند. 

 
وی با بیان این که ما امروز در شرایط رکود تورمی هستیم، افزود: بر اساس شعار جهش تولید ما باید تولیدمان را چند برابر کنیم و علاوه بر بازار 80 میلیونی داخلی، کالاهایمان را به دیگر کشورها نیز صادر کنیم. 
 
سخنگوی هیأت رئیسه مجلس اظهار داشت: ما در حوزه معادن، دامداری و کشاورزی، پتروشیمی، صنایع تبدیلی و بسته بندی مزیت نسبی داریم و می‌توانیم در کوتاه مدت به پیشرفت‌های چشمگیری دست پیدا کنیم و البته در حوزه شرکت‌های دانش بنیان نیز ما دارای توفیقاتی هستیم و می‌توانیم پیشرفت‌هایی داشته باشیم. 
 
عباسی خاطرنشان کرد: در حوزه معادن به جای خام فروشی باید فرآوری محصولات معدنی را در دستور کارمان قرار دهیم و محصولات این بخش را با ارزش افزوده بالاتر صادر کنیم. 
 
وی در پایان گفت: لازمه تحقق شعار جهش این است که مسؤولان توانمندی‌ها و ظرفیت‌های داخلی را باور داشته باشند و عزم و اراده کافی در مسؤولان برای به کارگیری این ظرفیت‌ها وجود داشته باشد.