Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

حاشیه‌نشینی نخبگان مهم‌ترین آسیب امروز جامعه است‌

حاشیه‌نشینی نخبگان مهم‌ترین آسیب امروز جامعه است‌


نماینده مردم کاشمر در مجلس:

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی گفت: حاشیه‌نشینی نخبگان و فرهیختگان مهم‌ترین آسیب امروز جامعه است.

‌به گزارش مجلس تی وی به نقل از ایسنا، بهروز بنیادی عصر دیروز در مراسم معارفه رییس جدید دانشگاه پیام نور کاشمر که در محل سالن اجتماعات این واحد دانشگاهی برگزار شد، با اشاره به اینکه دانشگاه از ایام دور به‌عنوان زادگاه سوم انسان بوده است، از دانشگاه به عنوان محور توسعه نام برد و گفت: هر گاه دانشگاه‌ها در فضای آزاد با افکار آزاد و تضارب آراء حرکت کنند، موفقیت حاصل خواهد شد.

وی با بیان اینکه ریشه انقلاب و منشاء پیروزی به خاطر وجود دانشجویانی بوده که در فضای آن زمان تحصیل می‌کردند و پایه‌گذار انقلاب به رهبری امام راحل بودند، اظهار کرد: متاسفانه بعد از انقلاب رسالت دانشگاه دچار محدودیت شد.

بنیادی با اعلام اینکه نباید از تضارب آراء در دانشگاه‌ها ترس داشته باشیم، تصریح کرد: مدیران دانشگاه‌ها باید فضا را برای برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی که از تاکیدات مقام معظم رهبری است فراهم کنند.

وی با اظهار تاسف از برگزار نشدن کرسی آزاداندیشی در دانشگاه‌ها بیان کرد:  بحمدالله فضای کشور بعد از 37 سال به گونه‌ای شده که امروز مردم شهر و روستا زبان انتقاد را پیدا کرده و این نویدبخش روزهای خوبی برای کشور است.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دانشگاه‌ها باید در بیان مطالب و آنچه در سر می‌پرورانند و اهداف کشور از همه پیش‌قدم‌تر بوده و در بحث‌های مختلف به موقع ورود پیدا کنند، اظهار کرد: مسئولان دانشگاه‌ها باید زمینه برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی را در دانشگاه‌ها برگزار کنند.

وی با بیان اینکه مسئولان نباید از تولید سوال توسط دانشجویان بترسند چون سوال است که ما را به پیشرفت می‌رساند، تصریح کرد: پرسش‌گری و نقد علمی از وظایف دانشگاهیان است.

بنیادی با بیان اینکه از دانشگاه‌ها انتظار صحبت‌های عوامانه و کوچه‌بازاری نیست، بر به‌روز بودن و ورود به اجتماع تاکید کرد و افزود: مهم‌ترین آسیب امروز اجتماع حاشیه‌نشینی نخبگان و فرهیختگان است.

وی با تاکید براینکه اساتید و نخبگان دانشگاهی باید توانایی خود را به جامعه معرفی کرده و در انتخابات‌های مختلف حضور داشته و پیش‌قدم باشند، عنوان کرد: تلاش ما در جهت توسعه و پیشرفت منطقه است.

بنیادی با بیان اینکه باید پرسش‌گری، نقد علمی و آزادی بیان در محیط دانشگاه نهادینه شود، گفت: از رؤسای دانشگاه‌ها انتظار است در راستای کمک به توسعه منطقه توانایی دانشگاه‌ها را به اجتماع وارد کنند.