Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

حذف صفر از پول ملی به دولت بعدی تحمیل نشود

حذف صفر از پول ملی به دولت بعدی تحمیل نشود


عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با بیان اینکه دولت و مجلس باید آفات حذف صفر از پول ملی را رفع کنند تأکید کرد که هزینه این کار نباید به دولت بعدی تحمیل نشود.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی، محمدعلی پورمختار عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی امروز (دوشنبه 15 اردیبهشت ماه) و در جلسه علنی و در حین بررسی لایحه اصلاح قانون پولی و بانکی کشور اظهار داشت: باید دولت و مجلس آفات حذف صفر از پول ملی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ رفع کنند و آسیب‌های آن را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ جبران کنند.

وی افزود: مشخص نیست که دولت بعدی موافق این لایحه باشد، لذا باید اجرای حذف صفر از پول ملی مکشورمان ظرف مدت کوتاه‌تری انجام شود.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس پیشنهاد کرد حذف صفر از پول ملی در دولت فعلی و ظرف یک سال و نیم آینده عملیاتی شود.

پورمختار خاطرنشان کرد: اگر به دنبال کاهش هزینه چاپ اسکناس هستیم، ظرف زمان کمتری عملیاتی کردن حذف صفر از پول ملی را انجام دهیم تا هزینه‌ چاپ اسکناس در لایحه عنوان شده باید در 3 تا 5 سال آینده اجرایی خواهد شد از بین برود.

وی در پایان گفت: اگر حذف صفر از پول ملی ظرف مدت زمان یک تا یک سال و نیم آینده انجام شود، از نظر اقتصادی برای کشور بسیار مقرون به صرفه است؛ چراکه بانک مرکزی اعلام کرده سالیانه 400 میلیارد تومان هزینه چاپ اسکناس می‌کند.