Skip to Content

حرکت هیجانی مردم به سمت بازار بورس مدیریت شود

حرکت هیجانی مردم به سمت بازار بورس مدیریت شود


رییس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه حرکت هیجانی مردم برای خرید سهام در بورس عاقبت خوبی نخواهد داشت، تاکید کرد: این اقدام می‌تواند در آینده مشکل‌زا باشد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از میزان؛ محمدرضا رضایی‌کوچی با اشاره به روند صعودی سرمایه‌گذاری مردم در بورس گفت: حرکت هیجانی مردم برای خرید سهام در بورس عاقبت خوبی نخواهد داشت.

وی تاکید کرد: این اقدام می‌تواند در آینده مشکل‌زا باشد لذا انتظار می‌رود مسئولان اجرایی بازار بورس را به حال خود رها نکنند.

رضایی کوچی با اشاره به سرگذشت مؤسسات مالی و اعتباری ورشکسته و زیان آفرینی این مؤسسات برای کشور اظهار داشت: اگر بازار بورس به درستی مدیریت نشود جمعیتی بیشتر از بدهکاران مؤسسات مالی و اعتباری متضرر خواهند شد.

وی با بیان اینکه برخی‌ها بدون حساب و کتاب در بورس سهام خرید و فروش می‌کنند، تاکید کرد: مرتباً قیمت برخی سهام‌ها افزایش پیدا می‌کند لذا این حباب قیمت روزی از بین خواهد رفت و آن وقت قیمت برخی سهام‌ها واقعی خواهد شد که نتیجه این مسئله می‌تواند مردم را متضرر کند.

این نماینده مجلس تصریح کرد: تقاضا داریم مسؤلان بازار بورس، به مردم مشاوره بدهند و این بازار را در مسیر صحیح خود کنترل کنند چرا که اگر این بازار رها شود برخی سهام‌ها چند برابر قیمت واقعی خود عرضه خواهد شد که این امر می‌تواند مردم را دچار اشتباه و متضرر کند.