Skip to Content

حسینی نماینده مردم قزوین؛ اگر رئیس جمهور برای تعویض خانم ابتکار اقدام نکند مجلس وارد عمل می‌شود

اگر رئیس جمهور برای تعویض خانم ابتکار اقدام نکند مجلس وارد عمل می‌شود

حسینی نماینده مردم قزوین؛ اگر رئیس جمهور برای تعویض خانم ابتکار اقدام نکند مجلس وارد عمل می‌شود

حجت‌الاسلام سید مرتضی حسینی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: ما ابتدا با حضور خانم ابتکار جهت ریاست سازمان محیط زیست کشور مخالف بودیم چرا که می‌دانستیم قبل از اینکه ایشان نیروی دولتی شود فردی سیاسی بوده و در تشکل‌های سیاسی حضور داشتند.

وی دیدگاه های سیاسی را در کار او تاثیرگذار دانست و افزود: آقایان مدعی بودند که ایشان کار را مقدم بر امور سیاسی می‌دانند.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی از بکارگیری اقدامات سیاسی ابتکار انتقاد و تصریح کرد: از سخنرانی‌های اخیر ایشان مشهود است که دیدگاه سابق وی در مسائل کاری او تاثیرگذار است.

حسینی در ادامه مطلب خاطرنشان کرد: ما می‌ترسیم که هزینه‌های بیت المال که در اختیار ایشان است و باید در جهت عام المنفعه مصرف شود در راستای منفعت رسانی به جناح‌ها و NGOهای سیاسی خاص که طرفداران ایشان هستند صرف شود که این بسیار خطرناک است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس جمهور متذکر شد که از رئیس جمهور خواهش داریم نگذارد این روند ادامه پیدا کند وگرنه مجلس تکلیف خود را در این مسئله عملیاتی می‌کند.

حسینی ضمن انتقاد از عملکرد سیاسی ابتکار ادامه داد: امیدواریم ایشان دست از این اقدامات برداشته و به کار خود برسد و مشکلات لاینحل بر زمین مانده در حوزه تخصصی خود را مورد رسیدگی قرار دهد و امور سیاسی را کنار بگذارد.

وی در پایان جایگزین کردن فردی مناسب در سمت ریاست محیط زیست کشور را مطرح کرد و اظهار داشت: ما معتقدیم که ایشان اگر می‌خواهد به دنبال امور سیاسی برود رئیس جمهور باید ایشان را تعویض کرده تا به دنبال کار سیاسی خود برود چرا که حوزه کاری ایشان جای سیاسی بازی نیست.