Skip to Content

حضور لاریجانی در اجلاس روسای مجالس نتایج خوبی برای ملت دارد

حضور لاریجانی در اجلاس روسای مجالس نتایج خوبی برای ملت دارد


جعفرزاده ایمن آبادی:

حضور لاریجانی در اجلاس روسای مجالس نتایج خوبی برای ملت دارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از ایسنا غلامعلی جعفرزاده اظهار کرد: با توجه به توافق هسته‌ای بین ایران و 1+5 و شکست کشورهایی که در بحث حقوق هسته‌ای به ایران زور می‌گفتند، بالاخره حقانیت ایران در اخلاق مداری، رعایت حقوق بشر و حقوق شهروندی ثابت و روشن شد که ایران در این زمینه الگو و سرآمد همه کشورهاست.
وی با بیان اینکه نگاه مردم دنیا به ایران تغییر کرده است، افزود: ما در گذشته نتوانستیم از همه تریبون‌ها و همه فرصت‌ها برای بیان واقعیت‌های کشورمان استفاده کنیم لذا امروز با توجه به فرصت سوزی‌هایی که در گذشته رخ داده و با شرایط جدید باید از فرصتهای به وجود آمده برای احقاق حقوق مردم به نحو احسن استفاده کنیم.
نماینده مردم رشت در مجلس ادامه داد: ‌آقای لاریجانی در اثبات حقوق مردم نقش بسیار مهمی داشته و چه داخل مجلس و چه در شورای عالی امنیت ملی از جمله افراد موثری بوده که آقای روحانی و تیمش و بخصوص آقای ظریف را تنها نگذاشته است. لذا ایشان در اجلاس روسای مجالس در نیویورک هم با اطلاعات ادبیات و توانمندی‌های که دارد می‌تواند نسبت به معرفی حقوق ملت ایران به دنیا بیشتر اثرگذار باشد.
جعفرزاده، رئیس مجلس را یک شخصیت بین‌المللی و فردی با هوش و تیزبین توصیف کرد و افزود: در این شرایط آقای لاریجانی می‌تواند از این تریبون به نفع مردم ایران استفاده کند. ما برای ایشان آرزوی موفقیت می‌کنیم و فکر می‌کنیم حضور ایشان در اجلاس روسای مجالس می‌تواند نتایج خوبی را برای ملت ایران در بر داشته باشد. چرا که مجالس دنیا نگاه ویژه‌ای به پارلمان ایران و بخصوص شخص آقای لاریجانی دارند .
این عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس در پایان با بیان این که لاریجانی عصاره پارلمان کشورمان است، اضافه کرد: در همه مجالس دنیا هم تندروی و هم کندروی وجود دارد، اما عصاره مجلس ما شخصیتی ادیب، فرهیخته و دانشمند است و طبیعتا می‌تواند نگاه منفی که به پارلمان کشورمان وجود دارد را اصلاح کند و دفاع از حقوق ملت ایران را به نمایش بگذارد.