Skip to Content

حل مشکل بازنشستگان پیش از موعد در جلسه کمیسیون بهداشت و درمان

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان از حل مشکل بازنشستگان پیش از موعد در نشست امروز خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، احمد همتی سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان  در تشریح نشست امروز عصر این کمیسیون گفت: موضوع قانون بازنشستگی پیش از موعد در دولت دهم در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: این بازنشستگان با وجود مجوز‌های لازم در زمان پرداخت حقوق، سنواتشان کم شده بود، که مشکل این بازنشستگان در قانون برنامه ششم توسعه حل شد.

همتی تصریح کرد: ما قانون قبلی را حذف کردیم و از این پس دستگاه‌ها باید تنها بر اساس قانون برنامه ششم  اقدام کنند لذا مشکل این بازنشستگان حل شد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان اظهار کرد: موضوع افزایش نرخ باروری و جلوگیری از کاهش جمعیت هم با حضور ابراهیمیان نماینده شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: قرار شد پیشنهادات در این رابطه بررسی و جمع‌بندی شود تا بعد از ارسال این قانون به شورای نگهبان بار دیگر اعاده نشود.

همتی همچنین با اشاره به بررسی موضوع تبلیغات مواد آسیب‌رسان دارویی، بهداشتی و ... در نشست امروز هم خاطرنشان کرد: این موضوع طی چندین جلسه بررسی و ایرادات شورای نگهبان رفع شده بود اما امروز هم پیشنهادات با حضور ابراهیمیان بررسی شد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان گفت: قرار است بعد از جمع‌بندی موضوع تبلیغات مواد آسیب‌رسان ارائه شود.