Skip to Content

حمایت از تولیدکنندگان با اجرای دولت الکترونیک

حمایت از تولیدکنندگان با اجرای دولت الکترونیک


ابوترابی؛

نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس تاکید کرد : از آنجا که به سمت دولت الکترونیک نرفته‌ایم نتوانستیم از تولید کنندگان حمایت کنیم.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از ایسنا؛ ابوالفضل ابوترابی با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با جمعی از تولید کنندگان داخلی و تاکید ایشان بر ضرورت رونق تولید، بیان کرد: از نظر بنده مهم‌ترین مانع برای تولید کنندگان در داخل کشور موانعی است که در راستای اجرای قوانین بر سر راه آنها قرار داده می‌شود. مقام معظم رهبری از این‌که ما همچنان در نفت خام‌فروشی می‌کنیم و به سمت توسعه پالایشگاه‌ها و صادرات محصولات پتروشیمی نرفته‌ایم گلایه‌مند هستند.

این عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در ادامه اظهار کرد: از مهم‌ترین موانع دیگر که بر سر راه تولید کنندگان قرار دارد مسئولان خسته و بی‌انگیزه هستند که در نهایت هر بخش به صورت سلیقه‌ای عمل کرده و در اجرای قانون تولید کننده و سرمایه‌گذار را سرگردان و در نهایت پشیمان می‌کند.

نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: از سویی دیگر کیفیت کالاهای تولیدی نیز حائز اهمیت است. تولید کنندگان برای آنکه بتوانند در بازارهای جهانی رقابت کنند باید به سمت ارتقای کیفیت و برند سازی بروند. به عنوان مثال در بخش دارو، صنایع کاشی و سرامیک، فرش و مبل توانسته‌ایم جایگاه خوبی در جهان کسب کنیم. باید در سایر بخش‌ها نیز با ارتقای کیفیت به این جایگاه برسیم.

ابوترابی در ادامه تاکید کرد: قوانین متعددی برای حمایت از تولید کنندگان وجود دارد، اما آنچه که بعضا تولید کنندگان را با مشکل مواجه می‌کند اجرای قوانین است. به عنوان مثال یک تولید کننده برای اخذ مجوز باید در چندین دستگاه که هر کدام سلیقه‌ای عمل می‌کنند سرگردان باشد. در قانون پنجره واحدی برای تولید کنندگان در نظر گرفته شده است، اما از آنجا که ما به سمت دولت الکترونیک نرفته‌ایم نتوانستیم آن طور که باید و شاید از تولید کنندگان حمایت کنیم.