Skip to Content

حمایت از شبکه های برون مرزی ضامن امنیت در مرزهاست

حمایت از شبکه های برون مرزی ضامن امنیت در مرزهاست


کوچکی‌نژاد؛

رئیس فراکسیون مطبوعات، رسانه و فضای مجازی مجلس گفت: اگر بخواهیم امنیت در مرزهایمان باشد، باید از شبکه‌های برون مرزی حمایت کنیم.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از خانه ملت؛ جبار کوچکی نژاد با اشاره به شرایط نامطلوب بودجه رسانه‌‎های برون مرزی و ماموریت سنگین این شبکه‌ها در مقابله با استکبار رسانه‌ای غرب، گفت: شبکه‌های برون مرزی در سطوح دنیا ماموریت‌های خطیری برعهده دارند، چرا که جنگ امروز جنگ رسانه‌ای است و کشور ما نباید در این جنگ شکست خورده باشند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مغلوب شدن به لحاظ رسانه‌ای تاثیرات منفی فراوانی برای یک حاکمیت دارد، افزود: به عنوان مثال رژیم‌هایی چون اسرائیل و آمریکا در این بخش به واقع موفق عمل کرده‌اند و هر روز بر سلطه رسانه‌ای خود می‌افزایند.

وی  با بیان اینکه ابر رسانه‌ها می‌کوشند از این طریق افکار دنیا را با تمایلات خود هماهنگ کنند، تاکید کرد: این ابر‌رسانه‌ها در جهت ساقط کردن حکومت‌های مشروع گام برمی‌دارند و می‌کوشند به اهداف پلید خود دست پیدا کنند.

این نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه شبکه‌های برون مرزی در این عصر نقش بزرگی پیدا کرده‌اند، بیان کرد: شبکه‌های برون مرزی امروز به عنوان سلاحی هستند که حوزه‌های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی و تغییرات نرم حکومت‌ها نقش‌آفرینی می‌کنند.

وی با اشاره به تحریم‌های ظالمانه علیه ایران و اشاعه آن از طریق شبکه‌های رسانه‌ای استکبار، تاکید کرد: در بخش تحریم‌ها البته صدا و سیما هم متحمل تحریم‌هاست اما این نهاد توانسته با این بضاعت شبکه‌های برون مرزی را سرپا نگه دارد.

کوچکی‌نژاد با بیان اینکه همه بخش‌های کشور باید از شبکه‌های برون مرزی حمایت کنند، افزود: اگر بخواهیم امنیت در مرزهایمان باشد، باید از شبکه‌های برون مرزی حمایت کنیم.

وی اضافه کرد: اگر می‌خواهیم در عمق فرهنگی کشورهای دیگر حاضر باشیم، باید از شبکه‌های برون مرزی رسانه ملی حمایت کنیم؛ حتی در بخش گردشگری باید از بخش شبکه‌های برون مرزی در معرفی ظرفیت‌های کشور استفاده کنیم که این خود می تواند باعث جذب گردشگر به کشور شود.

رئیس فراکسیون مطبوعات، رسانه و فضای مجازی با اشاره به اینکه اگر قرار است از نفت خلاصی پیدا کنیم، گردشگری جایگزین خوبی برای بودجه کشور خواهد بود؛ گفت: سودآوری و رونق اقتصاد گردشگری تنها از طریق شبکه‌های برون مرزی کشور شدنی است؛ این فرهنگ‌سازی می‌تواند مردم کشورهای دنیا را به سمت کشور ما جذب کند.