Skip to Content

حمایت فراکسیون امید مجلس از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

عضو فراکسیون امید مجلس با اشاره به اینکه سپاه پاسداران یک سازمان محدود و نفرات خاص نیست بلکه تمام ملت ایران خود را پاسدار می‌دانند، گفت: اقدام آمریکایی‌ها قطعاً موجب انسجام داخلی و افزایش محبوبیت سپاه می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی، الیاس حضرتی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه 20 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی با اشاره به قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست گروه‌‌های تروریستی از سوی ایالات متحده گفت: دشمن نادان سپاه پاسداران را مورد اتهام قرار داد از این رو باید این اقدام نابخردانه را تبریک گفت چرا که دشمنان نادان هیچ‌ وقت تحلیل درست و بررسی کارشناسانه از جامعه ایران نداشتند.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: به عنوان مثال در 28 مرداد دست به کودتا زدند و دولت مردمی را سرکوب کردند، در سال 42 نیز به همین شکل و در سال‌های بعد نیز از رژیم شاهنشاهی حمایت کردند که بیانگر نداشتن تحلیل درست از مناسبات و فرهنگ حاکم بر مردم ایران است که همواره منجر به تصمیم‌گیری غلط شده است.

وی با اشاره به اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی فرزندان نظام جمهوری اسلامی ایران هستند، افزود: اقدام آمریکایی‌ها قطعاً موجب انسجام داخلی، افزایش محبوبیت سپاه پاسداران و تلاش و ایثارگری این مجموعه خواهد شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی  با اشاره به اینکه آمریکایی ها درصدد ایجاد شکاف و فاصله بین دولت و ملت هستند، ادامه داد: امروز همه نمایندگان لباس رزم پوشیدند، لباسی که افتخارآمیز است تا نشان دهند سپاه پاسداران یک سازمان محدود و نفرات خاص نیست بلکه تمام ملت ایران و همه اقشار اعم از زن و مرد، شیعه و سنی، کرد، لر، بلوچ و ... خود را پاسدار می‌دانند.

حضرتی با اشاره به اینکه رهبر کبیر انقلاب فرمود "کاش من هم یک پاسدار بودم که اگر سپاه نبود، کشور هم نبود" تصریح کرد: لباس رزم یعنی لباس خدمت، فداکاری، ایثارگر از این رو باید اذعان کرد با دشمنان نادانی مواجه هستیم که قصد از بین بردن نظام جمهوری اسلامی ایران را دارند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه قوه مقننه باید پیام روشنی در مقابل اقدام نابخردانه آمریکا بیان کند، گفت: باید نیروهای آمریکایی حاضر در غرب آسیا به عنوان تروریست اعلام شوند.

وی با اشاره به اینکه در مقابل اقدام آمریکایی‌ها باید به رفع اختلافات داخلی وسوء تفاهم‌هایی که همانند یک کوه بزرگ شده، پایان داده شود، بیان داشت: امروز اعضای 3 فراکسیون قوه مقننه همگی لباس سپاه پاسداران را پوشیده و آماده دفاع از منافع ملی و خون شهیدان هستند.

 

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه اگر اختلافات جزئی را بزرگ کنیم به سیاست‌های آمریکا کمک کرده‌ایم، خاطر نشان کرد: بر این اساس باید در لباس خدمت برای رفع مشکلات مردم خصوصاً در حوزه اقتصادی فعالیت دو چندان کنیم که این موضوعات دو راهبرد اساسی محسوب می‌شود.

همچنین  محمدعلی وکیلی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه 20 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی با اشاره به قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست گروه‌‌های تروریستی از سوی ایالات متحده گفت: امروز شاهدیم دولتمردان قلدر آمریکا در اقدامی خصمانه و خلاف نظام بین‌الملل یکی از بازوان دفاعی و امنیتی ایران را با اتهامات واهی تحریم کردند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: اقدام دولت آمریکا علیه ملت ایران بی‌سابقه نیست، این دولت در اقدامی مشابه ملت ایران را پیش از این نیز با سیاست‌های یک جانبه تحریم کرد.

وی اظهار کرد: ترامپ حق دارد از ملت ایران عصبانی باشد چرا که او علیرغم هزینه‌کرد 7 تریلیون دلار در خاورمیانه امروز ناچار است برای حضور در کشور در تصرف خود یعنی عراق شبانه حضور پیدا کند و فقط در پادگانی خود را نمایش دهد این در حالی است که همه دنیا نمایش میلیونی ملت ایران در اربعین حسینی در خاک عراق به خوبی مشاهده می‌کنند که این موضوع باعث عصبانیت ترامپ است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولتمردان جمهوری اسلامی ایران در فضایی آرام و متناسب با الگوهای بین‌المللی در عراق حضور پیدا می‌کنند، خاطر نشان کرد: آمریکا از ارتباط دوجانبه ایران و عراق عصبانی است. امروز حس حقارتی که ایران به آمریکا و ترامپ در آسیای غربی تحمیل کرده او را وادار به خودکشی و قانون‌ستیزی بین‌المللی کرده است.

وکیلی خاطر نشان کرد: ایران اجازه تجزیه سوریه بر اساس نقشه آمریکا را نمی دهد، همان‌گونه که اجازه تحقق نقشه آمریکا در عراق و خاورمیانه را نمی‌دهد.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نقشه‌های شوم آمریکا علیه خاورمیانه و ایران از اسلاف تا ترامپ دست به دست شده و ناکام مانده است، گفت: علیرغم تفاوت سلیقه و نگاه سیاسی امروز همه نمایندگان سبزپوش شدیم و پشت تریبون پیرامون یک موضوع از منظر منافع ملی به یک گونه سخن گفتیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: بهتر است موضع یکسان در موضوعات داخلی نیز تجلی پیدا کند. ما سبزپوش شدیم چرا که سپاه را برآمده از متن ملت و امتداد منافع ملی می‌دانیم و خدمت صادقانه آنها را در میادین سیل زده مشاهده کردیم.

وی اظهار کرد: همان‌گونه که همه برای حمایت از سپاه که موضوعی مربوط به منافع ملی است، همه یکصدا شدند باید برای رفع مشکلات معیشتی مردم و رونق تولید نیز این همدلی صورت گیرد و در موضوعات داخلی با وفاق ملی، سعه صدر، تمکین به خواست ملت و تأکید دولت برآمده از صندوق رأی، صدای واحد داشته باشیم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید از دولتی که صادقانه خدمت می‌کند حمایت کنیم، خاطر نشان کرد: اگر خیانت فردی ثابت شود، همه از او تبری می‌جوییم اما برای اینکه دشمن ناکام بماند و صدای انشقاق داخلی او را خوشحال نکند، اجازه دهیم انرژی نیروهای انقلاب صرف سازندگی شود، انرژی‌ نیروهای انقلاب صرف طرد، حذف و حصر همدیگر نشود.

وکیلی گفت: اگر آمریکا صدای واحدی از ایرانیان بشنود ناکام خواهد ماند همان‌گونه که تاکنون ناکام بوده است؛ اجازه دهید در تمام ایران صدای واحد شنیده شود و قوای مملکت در جایگاه قانون اساسی که خود با منزلتی که در قانون دارند، کارکرد خود را داشته باشند، اگر مجلس شورای اسلامی ضعیف شود یکی از قوای جمهوری اسلامی تضعیف شده است.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر دولت تضعیف شود یکی از قوای جمهوری اسلامی ایران ضعیف شده است و تضعیف قوه قضائیه به مثابه تضعیف قوای نظامی کشور است، اجازه دهیم ارکان نظامی آنچنان که مورد تهدید دشمنان نظام هستند، از سوی نیروهای داخلی تهدید نشوند.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همه باید حول سخنان مقام معظم رهبری برای ساختن انقلاب و تعالی جمهوری اسلامی ایران یکصدا شویم، اگر مردم سیل زده در پلدختر، خوزستان، گلستان و ... صدای واحدی از مردم بشنوند، صبرشان بیشتر شده و امیدوار می‌شوند اما اگر نیروهای امدادی تخریب شوند، صبر ملت تمام می‌شود./