Skip to Content

درخواست برداشت از صندوق توسعه ملی برای تأمین آب شرب روستایی

رضایی‌کوچی

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: این کمیسیون پیشنهاد تسویه رقم ۱۲ هزار میلیارد تومان را برای بدهی‌های بانک مسکن به بانک مرکزی تهیه کرده که این موضوع در زمان برسی لایحه بودجه در مجلس مطرح خواهد شد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از میزان؛ محمدرضا رضایی‌کوچی با اشاره به افزایش بودجه بخش مسکن در سال ۹۸ گفت: قرار بر این است تا دولت بخشی از بدهی‌های بانک مسکن به بانک مرکزی را متقبل شود تا از این طریق سرمایه بانک مسکن برای ارائه تسهیلات مسکن به مردم افزایش پیدا کند.

وی با بیان اینکه دولت رقم ۵ هزار میلیارد تومان را در لایحه بودجه برای بدهی‌های بانک مسکن به بانک مرکزی در نظر گرفته است، اظهار داشت: اگر می‌خواهیم سالانه ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور ساخته شود باید رقم تسویه بدهی‌های بانک مسکن به بانک مرکزی را به ۱۲ هزار میلیارد تومان برسانیم که البته ما این رقم را در کمیسیون عمران به ۸ هزار میلیارد رساندیم.
رضایی کوچی تاکید کرد:با این حال کمیسیون عمران پیشنهاد تسویه رقم ۱۲ هزار میلیارد تومان را برای بدهی‌های بانک مسکن به بانک مرکزی تهیه کرده که این موضوع در زمان برسی لایحه بودجه در مجلس مطرح خواهد شد.
این نماینده مجلس در ادامه با بیان اینکه کمیسیون عمران پیشنهادی برای تامین آب‌رسانی به روستا‌ها هم خواهد داشت، تصریح کرد: پیشنهاد دادیم تا از محضر مقام معظم رهبری، مجوز برداشت از صندوق توسعه ملی برای تأمین آب شرب روستایی اخذ شود.
رضایی کوچی بیان داشت: در این رابطه مقرر شده تا این موضوع در جلسه سران قوا مطرح شود تا در صورت اذن مقام معظم رهبری، منابعی برای آب رسانی روستا‌ها در نظر گرفته شود.