بازگشت به صفحه کامل

در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس

در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس


از کناره گیری تیم ملوان تا تغییر در سن بازنشستگی موضوعاتی بود که نمایندگان در تذکرات شفاهی خود به طرح آن ها پرداختند .

در صورت بی توجهی وزارت ورزش به کناره گیری تیم ملوان، ما ورود می کنیم

مهرداد بائوج لاهوتی طی تذکری از وزارت ورزش درخواست کرد که به موضوع کناره گیری تیم ملوان بندر انزلی از لیگ برتر ورود پیدا کند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس ادامه داد: تیم ملوان تیمی قدیمی است و وزارت ورزش باید در تقسیم بازیکنان سرباز برای این باشگاه با عدالت برخورد کنند و از دایره انصاف خارج نشوند  چراکه این اقدام اجحاف در حق این تیم بزرگ است.

وی تأکید کرد: بدون شک اگر وزارت ورزش به این موضوع رسیدگی نکند ما ورود پیدا خواهیم کرد و بسیاری از اتفاقاتی را که در وزارت ورزش وجود دارد را عنوان خواهیم کرد.  

*****************************

موسوی لارگانی: باهرگونه تغییر در سن و زمان بازنشستگی مخالفم

سید ناصر موسوی لارگانی طی تذکر شفاهی با اشاره به پاداش پایان خدمت فرهنگیان، گفت: چرا پس از گذشت 18 ماه از بازنشستگی هنوز اقدامی جهت پرداخت این پاداش صورت نگرفته است و همچنان به حقوق بازنشستگان فرهنگی توجه نمی‌شود.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس با بیان اینکه با هر نوع تغییری در سن و زمان بازنشستگی مخالف است، افزود: برابر آمار رسمی کشور کارگران به طور متوسط 42.5 سال کار می‌کنند بنابراین افزایش سن و سابقه بازنشستگی بدون در نظر گرفتن نظر تخصصی دستگاه های مربوطه نمی‌تواند معقول باشد.

وی با تذکر به وزیر کشور در خصوص تقسیمات کشوری عنوان کرد: شهرستان قائمشهر با 300 هزار جمعیت تنها یک بخش مرکزی دارد که مردم این شهر سالهاست گسترش بخش مرکزی را مطالبه می‌کنند اما دولت پشت گوش می‌اندازد.

*****************************

نمایندگان با شعار "مرگ بر آمریکا" سخنان لاریجانی را تایید کردند

نمایندگان مردم در خانه ملت در جلسه علنی امروز مجلس،‌ پس از  نطق پیش از دستور ​رئیس مجلس که در آن به تحریم سپاه در کنگره آمریکا و اقدامات این کنگره برای تحریم های ضد ایرانی اشاره کرده بود، واکنش نشان دادند و با فریادهای احسنت و شعار مرگ بر آمریکا، آن را تایید کردند.

گفتنی است علی لاریجانی در نطق خود در مورد اقدامات اخیر برخی از نمایندگان آمریکا و طرح های آنها، تصریح کرد: نامی جز ایذا    نمی توان بر این کار گذاشت زیرا قصد آنها تخریب پرونده حل و فصل اتمی است که ایران با 1+5 به ثمر رساندند. چنین رفتاری قطعا مخالف روح برجام است و اگر حکومت آمریکا از یکپارچگی در تصمیم گیری برخوردار نیست نباید هزینه آن را سایر ملت ها بدهند.