Skip to Content

دولت به تنهایی نمی تواند از عهده مرمت همه آثار و ابنیه تاریخی برآید

ساداتی نژاد:

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس با تأکید بر موفقیت های صندوق احیاء، گفت: مشارکت بخش خصوصی در احیای بناهای تاریخی اتفاقات بزرگی را خلق می کند.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از خانه ملت؛ سیدجواد ساداتی نژاد گفت: جاذبه های کشور ما که بناهای تاریخی بخش اعظمی از آن را تشکیل داده است در سال «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل»می تواند حجم زیادی کار و اشتغال ایجاد کند.

نماینده مردم کاشان و آران‌بیدگل در مجلس با اشاره به لزوم مرمت و حفظ و احیاء ابنیه تاریخی کشور، ادامه داد: با توجه به محدودیت های بودجه ای، دولت به تنهایی نمی تواند از عهده مرمت و تعمیر همه آثار و ابنیه تاریخی برآید؛بنابراین مشارکت بخش خصوصی در این حوزه می تواند اتفاقات بزرگی را خلق کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به عملکرد موفق صندوق احیاء، افزود: صندوق احیاء برای جلب مشارکت بخش خصوصی و ایجاد اتفاقات مهم در این حوزه تشکیل شده و توانسته به موفقیت های مهمی در این عرصه دست یابد. ساداتی نژاد، با ابراز امیدواری برایرونق بیشتر فعالیت های حوزه یاد شده، یادآور شد: احیاء و شناساندن ابنیه تاریخی که قابلیت جذب گردشگر را دارد زمینه تحول در اقتصاد گردشگری را ایجاد می کند.

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی، بیان کرد:در صورتی که ما می توانیم در حوزه احیاءی بناهای تاریخی از یک سو چرخ های یکی از صنایع مهم کشور را به حرکت در بیاوریم و از سوی دیگر قسمتی از سرمایه های راکد را به سرمایه فعال در بازار کسب و کار تبدیل کنیم، تعلل در این حوزه جایز نیست.