Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

دولت به وعده کاهش و ثبات نرخ گوشت در ایام نوروز جامه عمل بپوشاند

دولت به وعده کاهش و ثبات نرخ گوشت در ایام نوروز جامه عمل بپوشاند


سلیمی:

نماینده مردم سمیرم در مجلس با بیان اینکه دولت به وعده کاهش و ثبات نرخ گوشت در ایام نوروز عمل کند،گفت: دولت برای رفاه مردم بویژه در ایام نوروز نرخ تولیدات دامی را به ثبات برساند.
 
به گزارش مجلس تی وی به نقل از خانه ملت؛ اصغر سلیمی درباره وضعیت نرخ گوشت در بازار شب عید،گفت:کاهش نرخ و ثبات بازار گوشت از وعده های دولت در بازار شب عید است،بنابراین جا دارد این مهم هرچه سریعتر عملیاتی شود تا مردم درآستانه شب عید دغدغه ای برای تامین فرآورده های  دامی مورد نیاز خود نداشته باشند.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تعادل نرخ بازار گوشت  با حمایت  از دامداران و عشایر به سادگی امکان پذیر است،تصریح کرد:فصل تابستان را پیش رو داریم؛بنابراین دولت از هم اکنون باید برنامه ریزی خرید دام و تامین نهاده های دامی  را در دستورکار قرار دهد.

وی ادامه داد:دولت برای افزایش تولیدات گوشتی عشایر و دامداریهای کشور باید تامین ارزان قیمت نهاده های دامی را  در دستورکار قرار دهد تا تولیدات دامی با هزینه  پایین تولید و سپس روانه بازار مصرفی شوند.

سلیمی افزود:امسال خوشبختانه  بارندگی مناسبی را در ارتفاعات و مراتع عشایر داشته ایم که این امربطورحتم وضعیت  نهاده های  خوراکی  دامداران را در شرایطی  مناسب تر از  سال گذشته  قرار داده است.

نماینده مردم سمیرم در مجلس با بیان اینکه دولت به وعده کاهش  و ثبات نرخ گوشت در ایام نوروز عمل کند،گفت:  دولت یازدهم برای رفاه  مردم  بویژه در ایام  نوروز نرخ تولیدات دامی را به ثبات برساند.

عضو هیئت رییسه کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس، یادآور شد:دولت برای تعادل نرخ گوشت باید نهاده های خوارکی دام را در انبارها  نگهداری کند و سپس در زمان مقرر برای تامین  نهاده های دامی دامداران وارد عمل شود تا نرخ هزینه تولیدات دامی به  نحو کارشناسی شده  به ثبات برسد تا علاوه بر مشتری،تولیدکننده نیز از  تبادلات  تجاری و سود اخذ شده از فروش محصول رضایتمند باشد.