Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

دولت را در مهار آسیب‌های اجتماعی مساعدت کنیم

دولت را در مهار آسیب‌های اجتماعی مساعدت کنیم


Loading the player...

دانلود

نادری در نطق میان دستور : 

نماینده مردم پاوه و جوانرود در مجلس گفت: دست همکاری به سوی کلیه افرادی که دل در گرو ایرانی سربلند و آباد دارند از هر گروه و جریان سیاسی ملتزم به اصول و ارزش‌های والای نظام، دراز می‌کنم.

به گزارش مجلس تی وی به نقل از ایسنا،  شهاب نادری در نطق میان دستور امروز (یکشنبه) با تشکر از رای مردم پاوه و جوانرود، گفت: در پاسخ به اعتماد شما از همین جا اعلام می‌کنم  در خانه شما، شیفتگان خدمت صادقانه خواهم بود نه تشنگان قدرت.

وی افزود: بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با نمایندگان مجلس دهم را نقشه راه و نصب‌العین خود قرار می‌دهم و در جایگاه نمایندگی مردم تا تحقق کلیه ظرفیت‌های سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تلاش می‌کنم. با تاسی از فرمایشات امام(ره) و مقام معظم رهبری، مجلس را در راس امور می‌دانم و در  تقویت جنبه نظارتی آن حساسیت ویژه‌ای خواهم داشت.

نماینده مردم پاوه و جوانرود در مجلس با اشاره به گزارش چندی قبل وزیر کشور درباره معضلات و مسائل اجتماعی، گفت: این گزارش را باید با عنایت نگریست و  از تحلیل تک علتی این دست معضلات باید پرهیز کرد. از نمایندگان می‌خواهم اعداد و ارقام ناظر بر معضلات اجتماعی در مناطق حاشیه‌ای را در اولویت‌های برنامه‌های خود قرار داده و با تمهید بسترهای قانونی لازم، دولت را در مهار آسیب‌های اجتماعی و جلوگیری از تبدیل آن به بحران اجتماعی مساعدت کنند.

نادری از رییس جمهور خواست تا در سفر آتی هیات دولت به استان کرمانشاه،  تخصیص منابع و امکانات را متناسب با ظرفیت‌ها و استعدادهای این استان انجام دهند و خود را موظف به اجرای مصوبات سفر مقام معظم رهبری به کرمانشاه بدانند و اصل 48 قانون اساسی را با تدبیر در این استان به اجرا درآورد.

وی تاکید کرد: عدالت اقتضاء می‌کند با تجویز تبعیض مثبت درصدد جبران مافات برآمده و با تخصیص منابع بیشتر قطار توسعه یافتگی به ایستگاه شاخص ملی رسانده شود. اجرای سیاست‌های اجرایی اصل 44 قانون اساسی و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را خواستارم.

نماینده مردم پاوه و جوانرود در مجلس خطاب به وزیر تعاون از ربیعی خواست 28 تعاونی مرزنشین با 312 هزار عضو را دریابد تا از مهاجرت مردم از روستاها جلوگیری شود.

نادری تشکیل تعاونی توسعه مبادلات مرزی در کنار افزایش اقلام قابل واردات و صادرات را از خواسته‌های به حق بخش تعاون استان برشمرد.

وی در تذکر به وزیر راه و شهرسازی از وی خواست تا به راه‌های اورامانات توجه ویژه کرده و بستر  اتمام سریعتر مسکن مهر و احداث سریعتر راه‌آهن غرب کشور را به وجود آورد.

نماینده مردم پاوه و جوانرود در مجلس از وزیر نفت درخواست کرد تا گازرسانی به مناطق کوهستانی حوزه‌های انتخابیه‌اش را سرعت بخشیده و پروژه آناهیتای کرمانشاه را عملیاتی کند.