Skip to Content

رعایت نکردن حقوق خبرنگاران بار دیگر نقاب از چهره ی مدعیان دموکراسی برداشت

بیانیه فراکسیون رسانه در محکومیت اقدام پلیس فرانسه در برخورد با خبرنگار ایرانی:

فراکسیون رسانه ملی، مطبوعات، خبرگزاری ها و فضای مجازی در محکومیت اقدام غیر انسانی پلیس فرانسه در برخورد با خبرنگاران ایران در تجمع روز جهانی کارگر بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی، فراکسیون رسانه ملی، مطبوعات، خبرگزاری ها و فضای مجازی در محکومیت اقدام غیر انسانی پلیس فرانسه در برخورد با خبرنگاران جمهوری اسلامی ایران در تجمع روز جهانی کارگر بیانیه ای صادر کرد، که متن این بیانیه به شرح زیر است:

واقعه ی نابخردانه ی یورش به خبرنگاران جمهوری اسلامی ایران توسط پلیس فرانسه در خلال سرکوب اعتراضات کارگران این کشور در روز جهانی کارگر، اقدامی به دور از موازین انسانی و اخلاقی به شمار می رود و صریحا خاطر نشان می کند که ابعاد فاجعه بار این اتفاق موجبات تکدر خاطر مردم شریف و اصحاب محترم رسانه را در ایران به وجود آورده است .
شلیک به رکن چهارم دموکراسی و عدم رعایت حقوق خبرنگاران در کشوری که داعیه دار دموکراسی و حمایت از حقوق بشر و آزادی بیان است بار دیگر نقاب از چهره ی کسانی که از این مفاهیم استفاده ی ابزاری می کنند و شعار های عوام فریبانه سر می دهند برداشت .
مایه ی تاسف است که بعد از وقوع این فاجعه حتی امکان اطلاع رسانی صحیح از وضعیت این خبرنگاران داده نشده و پلیس فرانسه در انتقال این مصدومین به بیمارستان نیز اهمال و قصور به خرج داده است .
پیگیری و اطلاع رسانی جامع و کامل تر مقامات مسئول وزارت امور خارجه ،وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان صدا و سیما از این رخداد تلخ و وضعیت خبرنگاران مصدوم ضرورتی انکار ناپذیر است، ضمن اینکه این فراکسیون از ظرفیت دیپلماسی پارلمانی نیز برای احقاق حق این خبرنگاران شریف و آسیب دیده ی کشورمان استفاده خواهد کرد .

جبار کوچکی نژاد
نماینده ی مردم شریف شهرستان رشت
رئیس فراکسیون رسانه ملی، مطبوعات، خبرگزاری ها و فضای مجازی