Skip to Content

روستاییان از بخشودگی سود تسهیلات زیر۱۰۰ میلیون تومان استفاده کنند

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: روستاییان لرستانی از بخشودگی سود تسهیلات زیر ۱۰۰ میلیون تومان استفاده کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از ایسنا مجید کیان‌پور اظهار داشت: طبق تبصره ۳۵ اصلاح قانون بودجه سال ۹۵ و تبصره ۱۶ قانون بودجه سال‌ جاری تمامی بدهی‎های تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان مشمول بخشودگی سود تسهیلات می‎شوند و افرادی که تا تاریخ ۳۰ آبان اقدام به پرداخت اصل بدهی و تسویه مطالبات کنند جریمه و سود آنها بخشیده می‎شود.

وی ادامه داد: در این راستا کشاورزان و روستاییانی که از تسهیلات حوادث غیرمترقبه، مسکن روستایی و کشاورزی استفاده کرده‌اند می‎توانند از این فرصت بهره برده و مشمول این بخشودگی شوند.

کیان‌پور خاطرنشان کرد: سود و دیرکرد تسهیلات را دولت تا سقف ۱۰ هزار میلیارد تومان پرداخت می‎کند و به بانک مرکزی تکلیف کرده که این کار را انجام دهد.

این عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: این بخشودگی برای بدهکاران بانک‎های ملی، صادرات، تجارت، ملت، سپه، کشاورزی و رفاه کارگران است.

وی یادآور شد: در مرحله اول این طرح تا سقف ۱۰ میلیون تومان، مرحله بعدی ۲۵ و مرحله سوم تا ۴۰ میلیون تومان برای پرونده‎های بدهکار این بخشودگی ابلاغ شد و در این مرحله تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان را شامل می‎شود.

کیان‌پور بیان کرد: کشاورزان از این فرصت باید استفاده کنند، طبق آمار در کل کشور بیش از ۳۰ هزار پرونده از این موضوع استقبال شده است.