Skip to Content

رونق گردشگری ورزشی در گرو جذب میزبانی مسابقات بین‌المللی

یوسفی مطرح کرد:

عضو فراکسیون ورزش مجلس گفت:جذب میزبانی مسابقات بین المللی سبب رونق صنعت گردشگری ورزشی می‌شود از این رو برنامه‌ریزی برای توسعه زیرساخت‌های ورزشی امری مهم محسوب می‌شود.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از خانه ملت؛ همایون یوسفی با اشاره به اینکه امروزه می‌توان از ظرفیت صنعت گردشگری و عرصه ورزش برای شکوفایی اقتصاد کشور کمک گرفت، گفت: خوشبختانه وزارت ورزش و جوانان رویکرد خوبی به منظور جذب میزبانی مسابقات بین المللی دارد که این مهم می‌تواند سبب ورود گردشگر ورزشی به کشور شود.

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه چهارفصل بودن سرزمینمان سبب شده تا در تمام ایام سال بتوان میزبان حضور تیم‌های ورزشی در رشته‌های مختلف باشیم، اظهار کرد: به عنوان مثال در ایام زمستان کوه‌های شمالی و غربی کشور و در همین ایام جزایر کیش و قشم در جنوب می‌توانند میزبان مسابقاتی مانند کوهنوردی، اسکی روی برف و آب، قایقرانی و غیره باشند که چنین ظرفیت مهمی در کشورهای دیگر قابل مشاهده نیست.

وی با یادآوری اینکه هم اکنون کشورهای همسایه با ایجاد زیرساخت‌های ورزشی توانسته‌اند شرایطی را فراهم کنند که علاوه بر دریافت میزبانی مسابقات، محلی برای برگزاری کمپ‌های تمرینی تیم‌های ورزشی باشند، ادامه داد: همین موضوع سبب شده تا آمار گردشگران این کشورها نیز روز به روز افزایش یابد.

این نماینده مردم در مجلس دهم ضمن اشاره به اینکه در حال حاضر صنعت گردشگری به عنوان یکی از  مولفه‌های تاثیرگذار در افزایش درآمد کشور محسوب می‌شود، ادامه داد: بر این اساس علاوه بر توجه به ابعاد گردشگری تاریخی و طبیعی، باید به آماده‌سازی و توسعه زیرساخت‌های گردشگری ورزشی نیز توجه شود و برای تحقق چنین امری برنامه ریزی کرد.

عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امروزه افزایش ارتباطات بین کشورها بر مبنای ورزش، ابزاری برای انتقال فرهنگ نیز تلقی می‌شود از این رو هرچقدر در این راستا تلاش شود حتما آینده خوبی برای حوزه‌های ورزش و گردشگری رقم خواهد خورد.