رئیس مجلس از قرائت گزارش "برجام" در جلسه علنی فردا خبر داد

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی، دکتر علی لاریجانی در سفر به شهرستان ساوه با حضور در گلزار شهدا در جمع خبرنگاران در خصوص ضرورت خروج مدیریت حج از انحصار آل سعود گفت: دولت عربستان باید در زمانی که این حادثه رخ داد خیلی سریع به مسئله رسیدگی می‌کرد . نکته مهم در حال حاضر این است که تا نفر آخر از ایرانیانی که در عربستان دچار این حادثه شده‌اند باید شناسایی شوند و پیکر شریف‌شان به ایران بازگردد.

وی تاکید کرد: از وزارت خارجه تقاضا دارم که همه تلاش خود را در جهت امور کنسولی و شناسایی جان‌باختگان حادثه منا به کار گرفته تا سریعتر پیکر مطهر جان‌باختگان به ایران بازگردد.

رئیس مجلس در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص بررسی برجام در مجلس شورای اسلامی گفت: انصافا نمایندگان تلاش خود را در بررسی این موضوع انجام دادند و ابعاد مختلف برجام در طول مدت یک ماه گذشته مورد بررسی قرار گرفته است، بنابراین برجام یک سند مهم برای ایران است که در این مقطع زمانی هم از بعد فنی، حقوقی و اقتصادی مورد بررسی قرار گرفته است و امروز نیز در حال تدوین و گزارش نهایی هستند و قرار است که این گزارش فردا به صحن مجلس فرستاده شده و متعاقبا اقدامات بعدی انجام خواهد شد.