Skip to Content

ریاست ستاد مبارزه بامواد مخدر به رئیس جمهور سپرده شد

سلیمی

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی نشست این کمیسیون را تشریح کرد.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از خانه ملت، اصغر سلیمی با اشاره به نشست امروز(سه شنبه 17 مردادماه)کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور اظهار داشت: به عنوان کمیسیون فرعی بررسی طرح اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر مصوبه سال 67 در دستور کار کمیسیون قرار گرفت و ماده 17 که به موضوع شورای عالی پیشگیری و مبارزه با جرایم مواد مخدر است حذف شد.

نماینده مردم سمیرم در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: در این ماده تاکید شده بود که شورای عالی پیشگیری و مبارزه با جرایم مواد مخدر به ریاست قوه قضاییه و عضویت 15 نفر که اکثریت اعضا وزرای دولت تشکیل شود اما از آنجایی که امکان حضور همه وزرا به دلیل مشغله کار فراهم نیست اعضای کمیسیون شوراها به حذف این ماده رای دادند.

وی گفت: بنابراین به ماده 33 قانون مبارزه با مواد مخدر مصوبه سال 1367 برگشت داده شد تا ستاد مبارزه با مواد مخدر با ریاست رئیس جمهور تشکیل شود، البته اعضای کمیسیون شورا مصوب کردند که دو نفر از اعضای کمیسیون اجتماعی و شوراهای مجلس با رای نمایندگان در صحن علنی به ترکیب این ستاد افزوده شود.

این نماینده مجلس  با بیان اینکه بررسی طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده دستور بعدی نشست کمیسیون شوراها بود، عنوان کرد: مواد 9، 17، 38 و 39 طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده در کمیسیون بررسی شد اما از آنجایی که این مواد بار مالی بسیاری داشت نمایندگان به حذف آنها رای دادند.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی به نشست آینده کمیسیون اشاره کرد و اظهارداشت: هفته آینده روزهای یکشنبه و سه شنبه برنامه کاری وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم در دستور کار قرار می گیرد، برنامه وزرای کشور، اطلاعات، آموزش و پرورش، کار و رفاه اجتماعی، اقتصاد و دارایی، راه و شهرسازی، بهداشت و درمان، ورزش و جوانان، فرهنگ و ارشاد اسلامی و جهاد کشاورزی بررسی خواهد شد.