Skip to Content

ساخت و سازهای غیرقانونی که با توافق سازنده و شهردار ختم به خیر می شود

ساخت و سازهای غیرقانونی که با توافق سازنده و شهردار ختم به خیر می شود


عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: در بسیاری از ساخت‌وسازهای غیر قانونی بین سازنده و شهردار توافق می‌شود تا با پرداخت مقدار کمی جریمه موضوع حل و فصل شود.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از فارس؛ ابوالفضل ابوترابی عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت:‌ اخیراً نوآوری خاصی در این کمیسیون برای بهبود عملکرد دیوان عدالت اداری انجام شده است.

وی افزود: تلاش داریم تا در ذیل دیوان عدالت اداری، دادستانی را تشکیل دهیم.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:‌ متأسفانه شاهدیم بسیاری از ساخت‌وسازهایی که در کشور وجود دارد که در این بین ارقام میلیاردی هزینه شده و ویلاها و برج‌های چندصد میلیارد تومانی ساخته می‌شود. 

ابوترابی تصریح کرد: متاسفانه شاهد آن هستیم که بین سازنده و شهردار توافق می‌شود و در حقیقت با یکدیگر تبانی می‌کنند تا ساختمان را خلاف قانون بسازند و در نهایت این تخلف به کمیسیون ماده 100 ارجاع شده و با پرداخت مقدار کمی جریمه موضوع حل و فصل شود.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: اگر بتوانیم دادستانی را در دیوان عدالت اداری تشکیل دهیم مسئولین آن می‌تواند بعد از مشاهده تخلفات رأساً به این قضایا ورود کرده و برخورد قضایی کند.

وی افزود: اگر دادستانی در دیوان عدالت اداری احیا شود، این دیوان در انتظار شکایت نمانده و رأساً می‌تواند ورود کند و با فساد مبارزه قاطعی را داشته باشد.