Skip to Content

سالک : استراتژی جنگ نرم از طریق جداسازی مردم از محور حاکمیت دینی و نظام جمهوری اسلامی

سالک : استراتژی جنگ نرم از طریق جداسازی مردم از محور حاکمیت دینی و نظام جمهوری اسلامی


رییس کمیسیون فرهنگی

سالک : استراتژی جنگ نرم از طریق جداسازی مردم از محور حاکمیت دینی و نظام جمهوری اسلامی

مسئولین نظام جمهوری اسلامی باید با وحدت کلمه پشت سر مقام معظم رهبری در مقابل پسابرجام و نفوذ بایستند و با همدلی و همزبانی دولت و ملت سد پولادینی در مقابل نفوذ همه جانبه دشمن ایجاد نمایند.

حجت الاسلام احمد سالک رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی با اشاره به استراتژی دشمن در دوران پسابرجام که ایجاد ناامیدی، پشیمانی و تسلیم ایران و جامعه انقلابی است و با تاکید بر اظهارات مقام معظم رهبری مبنی براینکه کسانی که در این شرایط به دنبال دلسرد کردن نسل جوان از حال و آینده هستند مرتکب خیانت به کشور و ناموس ملی می شوند تصریح کرد: دشمنان انقلاب اسلامی ایران 37 سال با انواع توطئه ها و نقشه ها در بخش های مختلف نظام از جمله در بخش نظامی با کودتای نوژه، جنگ تحمیلی و تقویت منافقین، در بخش سیاسی ایجاد جریان سازی ها و فتنه های 78 و 88، در بخش اقتصادی ایجاد تحریم های سنگین اقتصادی و در بخش فرهنگی طراحی جنگ نرم عملیات انجام داده اند. 37 سال است علیه انقلاب اسلامی توطئه می کنند اما نه تنها توفیقاتی نداشتند بلکه ضربه های سنگین ازجانب انقلاب اسلامی ازجمله در مسئله بیداری اسلامی خاورمیانه، وال استریت در اروپا و امریکا، حزب الله لبنان و مقاومت فلسطین متحمل شدند. اینها اثار وجودی انقلاب اسلامی است.

حجت الاسلام احمد سالک نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: به تازگی توجه زیادی به مسئله طراحی نفوذ در داخل کشور از طریق جنگ نرم و تسخیر افکار جامعه با شیوه های مختلف از جمله دلسرد کردن نسل جوان نسبت به اسلام و انقلاب، دور کردن مردم از محور حاکمیت دینی، ایجاد شبهه در اعتقادات مردم و تلاش برای فروپاشی درون تشکیلاتی نظام شده است و تصور می کنند شاید از این طریق بتوانند استراتژی براندازی نظام و حذف ولایت فقیه که ستون خیمه اسلام است را پیش ببرند. این حرکت جدید با جداسازی مردم از محور حاکمیت دینی و نظام جمهوری اسلامی، از طریق دلسرد کردن مردم، ایجاد اختلافات توام با فشارهای اقتصادی همراه است.

ایشان خاطرنشان کرد: هوشیاری و بصیرت مردم پاسخگوی این طرح جدید در جریان جنگ نرم است. و مردم هرچه بیشتر با مذهب و دین ارتباط برقرار کنند دشمن مایوس تر خواهد شد. انشاءالله در این محرمی که درپیش  داریم حرکت عاشورایی امام حسین(ع) تحولی در خنثی سازی طرح جنگ نرم دشمن خواهد داشت.

حجت الاسلام احمد سالک ضمن اشاره به این نکته که مهمتر از برجام پسابرجام است راهبردهایی برای جلوگیری از نفوذ امریکا درایران متذکر شد و گفت: وظیفه ماست که دشمن را در ابعاد مختلف به طور مستند به مردم بیش از گذشته معرفی کنیم که این موضع گیری مردم نسبت به نفوذ را به دنبال خواهد داشت.

ایشان اظهار داشت: مسئولین نظام جمهوری اسلامی باید با وحدت کلمه پشت سر مقام معظم رهبری در مقابل پسابرجام و نفوذ بایستند و با همدلی و همزبانی دولت و ملت سد پولادینی در مقابل نفوذ همه جانبه دشمن ایجاد نمایند.

وی گفت: یکی دیگر از راههای مقابله با نفوذ دشمن معرفی سایت ها و ماهواره هایی است که هدفشان فروپاشی و فساد خانواده است.

احمد سالک رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی مستند سازی در زمینه مسائل دینی، آشنا کردن مردم با مجموعه ارزشهای انقلاب اسلامی خصوصا نسل جوان را یکی دیگر از راهکارهای مقابله با نفوذ عنوان کرد و گفت: ساختن فیلم هایی که ارزشهای انقلاب را متبلور کند بسیار مفید است.

ایشان تصریح کرد: برای مقابله با نفوذ باید بر جوانان مومن انقلابی و فعالان فرهنگی مردمی و خودجوش تکیه کرد که دراین راستا از هنر، ادبیات و فیلم برای ارتقاء امید، مقابله با دلسردی و جنگ نرم دشمن بهره می برند. این یک رسالت است که باید امروز در فضای مجازی به مقابله با نفوذ دشمن رفت و در این برهه در صورت نیاز به قانون، مجلس باید اقدام کند.

حجت الاسلام احمد سالک نماینده مردم اصفهان با اشاره به مسئله عدم لغو تحریم ها تا زمانی که ایران همه اقدامات ضروری در زمینه هسته ای را تکمیل کند تصریح کرد: این شعارها و لغو تحریمها نمادین و در حد حرف است و لغو تحریم ها بسیار بعید است و بالاخره به صورت های مختلف مانع لغو تحریم ها می شوند.