Skip to Content

سفرای ایران باید قابلیت کاهش تنش دیپلماتیک و افزایش تعامل اقتصادی داشته باشند

فلاحت پیشه:

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: باتوجه به وضعیتی که مورد نظر ظریف است باید سفرایی با قابلیت کاهش تنش ها که قدرت چانه زنی در مسائل سیاسی دارند و در عین حال به مسائل اقتصادی اشراف کامل داشته باشند متناسب با کشورها اعزام شوند.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از خانه ملت؛ حشمت الله فلاحت پیشه گفت: چینش سفرای جمهوری اسلامی براساس دکترین و راهبردهای کلان کشورمان باید صورت بگیرد .

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس گفته های ظریف، دستگاه دیپلماسی 2 ابرراهبرد رفع تنش های منطقه ای و فعالیت در عرصه اقتصادی را دنبال خواهد کرد.

وی در ادامه افزود: باتوجه به وضعیتی که مورد نظر وزیرخارجه پیشنهادی است باید سفرایی با قابلیت کاهش تنش ها که قدرت چانه زنی در مسائل سیاسی دارند و در عین حال به مسائل اقتصادی اشراف کامل داشته باشند متناسب با کشورها اعزام شوند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: دولت در جهت تحقق سند چشم انداز و در پایان برنامه ششم توسعه باید 200 میلیارددلار سرمایه خارجی را جذب کرده باشد.

وی تصریح کرد: وزارت امورخارجه در توسعه صنایع داخلی و جذب سرمایه خارجی باید نقش محوری داشته باشد.

این نماینده مجلس دهم در انتها تاکید کرد:سفرای ایران باید قابلیت کاهش تنش دیپلماتیک و افزایش تعامل اقتصادی داشته باشند تا منافع راهبردی و کلان ایران محقق شود.