Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

سه بیانیه مجلس در روزهای پایانی مجلس

سه بیانیه مجلس در روزهای پایانی مجلس


۲۰۶ نفر از نمایندگان مجلس از عملکرد وزیر سابق صمت تقدیر کردند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی نماینده مجلس در بیانیه ای از تلاش های رحمانی وزیر سابق صمت تشکر و قدردانی کردند.

متن بیانیه به شرح زیر است.

تاریخ گواهی خواهد داد که وزارت صنعت، معدن و تجارت در بدترین شرایط داخلی و خارجی و در دوران تنگناهای بین المللی و ناملایمات اقتصادی که مصادف با تعطیلی کارخانجات از جمله فولاد و صنعت خودروسازی بود، گام های مهمی برداشته شد و برنامه هفت گانه رونق تولید به عنوان سیاست نوین در دوران مدیریت حضرتعالی منجر به وقوع تولید کالاهای منتخب شده و مانع از تعطیلی کارخانجات و واحدهای تولیدی شد.

ما جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی براساس آموزه های دینی و به واسطه زحمات شما در دوران تصدی وزارت صنعت، مراتب قدرشناسی خود را اعلام داشته و تداوم خدمت در نظام مقدس جمهوری اسلامی در ظل توجهات حضرت بقیه الله (عج) و تحت زعامت مقام معظم رهبری را برای شما آرزومندیم.

*بیانیه جمعی از نمایندگان در تقدیر از سازمان نوسازی مدارس

بیش از 190 نماینده مجلس در بیانیه ای سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس برای تلاش در فراهم آوردن عدالت آموزشی و فضاهای آموزشی قدردانی کردند.

متن بیانیه بدین شرح است:

به یقین آموزش و پرورش زیربنای توسعه و پیشرفت اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی هر جامعه است، تقویت و ارتقای نظام آموزشی از مهمترین شاخص های توسعه یافتگی هر کشور محسوب می شود که نقش بی بدیلی در بحث عدالت آموزشی و ارتقای کیفیت آموزش در جامعه دارد.

ایجاد بستر مناسب و فراهم کردن فضا و تجهیزات که بی آن، توسعه یافتگی به وقوع نمی پیوندد، از ملزومات این فرآیند است. در این راستا سازمان توسعه و تجهیز مدارس با تلاش و همت عظیم خود گام های بلندی را در فراهم آوری عدالت و دسترسی به فضاهای آموزشی ایمن برای دانش آموزان به ویژه در مناطق محروم و کمتربرخوردار برداشته است.

اقدام به جمع آوری مدارس خشتی و گلی از ادبیات آموزشی کشور که سال ها وعده تحقق آن داده می شد و برچیدن بخاری های نفتی از مناطق دارای زیرساخت های گاز از اقدامات قابل تقدیر این سازمان است که بعد از سال ها با جدیت بسیار و با گام های سریع به وقوع پیوست، لذا این حرکت پرشتاب و هدفمند در مسیر توسعه نیازمند تخصیص کامل اعتبارات این سازمان است تا نیل به اهداف بالای تعلیم و تعلم و محرومیت زدایی از اقصی نقاط کشور همچنان به وقوع بپیوندد.

با تقدیر از تلاش های صورت گرفته توسط مجموعه مدیران ستادی و ادارات کل تابع سازمان نوسازی و توسعه مدارس درخصوص نیروهای جهادی و خدوم آقای دکتر رخشانی مهر معاون وزیر آموزش و پرورش و ریاست آن سازمان، حمایت خود از برنامه های وزارت آموزش و پرورش در توسعه عدالت آموزشی اعلام و بر اجرای آن تاکید داریم./

*بیانیه قدردانی ۱۵۰ نماینده از تلاش‌های وزیر بهداشت و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی

 150نماینده مجلس در بیانیه ای از تلاشهای وزیر بهداشت در ایام کرونا و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در فراهم اوردن شرایط فعالیت دعا و نیایش در این ایام سپاسگزاری کردند.

متن بیانیه به شرح زیر است:

قدرشناسی از اقدامات برجسته و خداپسندانه و مفهومی اخلاق‌گرایانه در آموزه‌های اسلامی و سیره ائمه به شمار می‌رود و در این راستا و با توجه به شیوع بیماری منحوس کرونا که منجر به تعطیلی بسیاری از مراکز فرهنگی و مذهبی از جمله مساجد گردید اقدامی پیشگیرانه با نگرش به پروتکل‌های بهداشتی سبب شد که مساجد کشور در برپایی نمازهای جماعات احتیاط لازم را نسبت به شهروندان مبذول دارند.

با تأسی و توجه به منویات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی مبنی بر التزام به همه احتیاط‌های لازم بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا، تأکید بر بهره‌مندی از فیوضات لیالی قدر با سپاس و قدردانی زحمات ستاد مقابله با کرونا خصوصا وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی که مجدانه با همکاری و هم افزایی بستر مناسبی را برای فعالیت دعا و نیایش در این شب‌های مبارک رمضان فراهم نمودند صمیمانه سپاسگزاری نموده و قبولی طاعات و عبادات ملت همیشه در صحنه و ولایتمدار ایران اسلامی که با فاصله ‌گذاری اجتماعی و توجه به اقدامات پیشگیرانه به مناجات و دعا و نیاش پرداختند صمیمانه تشکر و تقدیر دارم.