Skip to Content

سومین سوال از ظریف هم نمایندگان را قانع کرد

سومین سوال از ظریف هم نمایندگان را قانع کرد


نمایندگان مجلس شورای اسلامی از توضیحات وزیر امور خارجه در پاسخ به سوال نماینده خمینی شهر درباره تناقض گویی و ترک صحن علنی از طرف وزیر، قانع شدند.

 

نشست علنی امروز (دوشنبه، 30 دی ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان سوال از وزیر امور خارجه سید محمد جواد ابطحی   سوال خود را از ظریف مطرح کرد و مجلس با 99 رأی موافق، 70 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از مجموع 194 نماینده حاضر در جلسه از توضیحات وزیر قانع شدند.

ابطحی در جریان سوال از وزیر مطرح کرد: آقای ظریف در بحث سوالات دوگانه من مجلس را ترک کرد و من گلایه دارم.

وی افزود: آقای ظریف چرا رگ گردنتان برای دوستان داخل متورم می شود و به خارجی ها لبخند می زنید. شما بهترین و قوی ترین سفیرها را به اروپا و آمریکا می فرستید ولی هنوز برای هند سفیر نفرستادید علت این تناقض چیست؟

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس پس از پخش فیلم هایی از ظریف و سخنرانی وی گفت: تناقض گویی در بخش هایی از سخنرانی وزیر خارجه دیده می شود. آقای ظریف شما گفتید جناحی عمل نمی کنید، شما گفتید اجرای برجام برای لغو تحریم ها است و در جای دیگر گفتید هدف از اجرای برجام اقتصادی نیست.

مکانیزم ماشه اروپایی ها هیچ اثری ندارد

ابطحی مطرح کرد: شما شریعتمداری کیهان را درباره مطرح کردن موضوع پولشویی متهم کردید ولی بعد از سخنرانی صحبت شما در مورد پولشویی همه ما را متهم کردند و آقای رئیس جمهور هم درباره دوربین ها صحبت کردند و این دیپلماسی نیست. آقای ظریف در مقابل مکانیزم ماشه اروپایی ها چه کردید؟

وی با بیان اینکه بیایید عذرخواهی کنید، مطرح کرد: آقای عراقچی گفت که پایداری در این موضوع جواب می دهد نه مذاکره، آقای ظریف چرا عذرخواهی نمی کنید. تشییع پیکر حاج قاسم خود پیام مقاومت بود ما هم می گوییم نگاهتان به داخل باشد نه اروپایی ها. مکانیزم ماشه هیچ اثری ندارد.

در پایان توضیحات ظریف در جلسه گذشته مجلس و امروز به رأی گذاشته شد و نمایندگان از توضیحات وزیر امور خارجه قانع شدند./

پایان پیام