Skip to Content

صندوق بازنشستگی به حیات خلوت دولت ها تبدیل شده است

صندوق بازنشستگی به حیات خلوت دولت ها تبدیل شده است


عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: صندوق بازنشستگی بعد از دو دهه به حیات خلوت دولت‌ها تبدیل شده که بجای سرمایه‌گذاری سپرده‌های آن، به برداشت پرداخته‌اند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از خانه ملت؛ مسعود رضایی  با تایید اظهارنظر برخی مبنی بر اینکه سازمان بازنشستگی کشوری ماه‌هاست که گرفتار تزلزل در مدیریت شده است، گفت: صندوق بازنشستگی کشوری جایگاهی است که توسط پرداخت بخشی از حق و حقوق افراد شاغل برای بهره‌مندی از مزایای آن در دوران بازنشستگی ایجاد شده است و باید پاسخگوی نیاز آنها باشد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: متاسفانه صندوق بازنشستگی از گذشته تاکنون به دلیل سوءمدیریت در حالت ورشکستگی قرار گرفته است، به این دلیل که وابسته به دولت است، و این در حالی است که این صندوق بعد از دو دهه به حیات خلوت دولت‌ها تبدیل شده است که تنها بجای سرمایه‌گذاری سپرده‌های آن به برداشت پرداخته‌اند.
وی تصریح کرد: صندوق بازنشستگی کشوری به دلیل استفاده از مدیران ناکارآمد نتوانست سرمایه‌گذاری مناسبی داشته باشد، کمااینکه در شرکت‌هایی سرمایه‌گذاری کرده است که نه تنها سوددهی نداشته، بلکه زیان‌آور هم بوده‌اند.
رضایی خاطرنشان کرد: عملکرد مدیران صندوق بازنشستگی کشوری باعث تضعیف آن و ایجاد نارضایتی بین بازنشستگان شده است که حق دارند اعتراض کنند، چرا که این صندوق پاسخگوی نیازشان نبوده و هیچ دستگاهی هم به داد آنها نمی‌رسد.
این نماینده مردم در مجلس دهم، اظهار کرد: صندوق بازنشستگی کشوری از زمان فعالیت وزیر اسبق دستخوش تغییرات مدیریتی شده است و هنوز هم اختلافاتی پیرامون نحوه انتخاب مدیرعامل برای آن وجود دارد.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: اگر صندوق بازنشستگی کشوری هیات مدیره دارد باید یک متخصص مالی که توان هدایت آن به سمت تولید و بهره‌وری بیشتر را داشته باشد، انتخاب کنند، اما مدت چهار ماه است که این صندوق با سرپرست اداره می‌شود که نشان می‌دهد دست‌هایی در کار بوده و نگاه‌هایی به دنبال آن است که صندوق بازنشستگی کشوری را در معرض ورشکستگی قرار می‌دهد.