Skip to Content

ضرورت تقویت زیرساخت‌های کشور در مقابله با زلزله

نماینده مردم ابرکوه، خاتم، بهاباد، بافق و مهریز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که لازم است زیرساخت‌های کشور برای مقابله با زلزله تقویت شود، گفت: برخورد جدی با ساخت و سازهای ناایمن در کشور ضروری است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از ایسنا، محمدرضا صباغیان بافقی در جریان بازدید از طرح‌های عمرانی بهاباد با اشاره به زلزله کرمانشاه، اظهار کرد: مردم کرمانشاه در ارتباط با این زلزله دچار آسیب هستند و مشکلات بسیاری دیدند و همه مردم کشور با آنها احساس همدردی می‌کنند.

وی با اشاره به اعلام آمادگی‌های صورت گرفته برای کمک به مردم افزود: چه کسی در ارتباط با بیمارستانی که روی سر مردم خراب شد، مسکن‌های مهری که بعد از چندین سال تخریب شده مقصر است.

نماینده بافق در مجلس شورای اسلامی گفت: این که پیمانکار مربوطه این ساختمان را دستگیر و زندانی کنیم مشکلی را حل نمی‌کند و تنها گذاشتن یک پوشش بر روی موضوع است.

صباغیان بافقی به مشکلاتی که دیگر ساختمان‌ها در کشور با آن روبرو هستند اشاره کرد و بیان کرد: چه کسی از آقای وزیر و رئیس‌جمهور در ارتباط با این موضوع سوال می‌کند، متاسفانه با وجود این حادثه هیچ اتفاقی نمی‌افتد و تنها یک پیمانکار به زندان می‌افتد.

وی تصریح کرد: در شهرهای دیگر هم ‌ساختمان‌هایی هست که در آینده ممکن است زلزله آنها را تخریب کند و جان و مال مردم به خطر بیفتد و دوباره این چنین مصیبتی به وجود آید.

این مقام مسوول خاطرنشان کرد: الان فقط برای اینکه مردم آرام شوند، یک نفر به زندان می‌افتد و چهار روز دیگر هم آزاد می‌شود و هیچ اقدام خاصی صورت نمی‌گیرد.

صباغیان بافقی ادامه داد: اگر مجلس در این زمینه ورود خوبی داشته باشد، و به وظیفه نظارتی خود به درستی عمل نماید، قطعا بسیاری از مشکلات موجود برطرف می‌شود.

وی گفت: این که ما برای جبران تخریب بیمارستان در زلزله تنها پیمانکار را زندانی می‌کنیم فریب مردم است، ما باید به صورت ویژه در ارتباط با این موضوع وارد شویم و به بررسی موضوع بپردازیم.