Skip to Content

طرح جدید نمایندگان برای توسعه بانکداری بدون رِبا

طرح نمایندگان برای اصلاح قانون بانکداری اسلامی که در توسعه بانکداری بدون ربا نقش اساسی ایفا می‌کند در کمیسیون اقتصادی در حال بررسی است

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از تسنیم؛ سیدحسن حسینی‌شاهرودی نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی بخش‌هایی از طرح اصلاح قانون بانکداری اسلامی در این کمیسیون،گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در طرح جدیدی، خواستار اصلاح بخش‌هایی از قانون بانکداری اسلامی شدند.

وی با بیان اینکه طرح نمایندگان مجلس برای اصلاح قانون بانکداری اسلامی در کمیسیون اقتصادی در حال بررسی است، اظهار داشت: طبق طرح نمایندگان مجلس تشکیل هیئت عالی، شورای فقهی، کمیته سیاست‌گذاری پول و ارز، سازمان نظارت و نیز کمیته مقررات‌زدایی مدنظر قرار گرفته که به تصویب کمیسیون اقتصادی رسیده است.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: طبق این طرح مقرر شد هیئت انتظامی برای نظارت بر مؤسسات مالی و اعتباری تشکیل شود تا از بروز اتفاقاتی که به تازگی در حوزه مؤسسات اعتباری و سپرده‌گذران شاهد بودیم، جلوگیری شود. این طرح در صورت تصویب نهایی، به نوعی در توسعه بانکداری بدون ربا نقش اساسی ایفا می‌کند.