Skip to Content

طرح ساماندهی کوله‌بران تصویب نشد

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: طرح ساماندهی کوله‌ بران در دستور کار کمیسیون صنایع و معادن قرار گرفته بود که رای لازم را در این کمیسیون کسب نکرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی، رامین نورقلی پور در تشریح نشست امروز (یک‌شنبه 23 اردیبهشت‌ماه) کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: دستور کار اولی که در کمیسیون صنایع و معادن مطرح شد طرح ساماندهی کوله‌بران بود که دستگاهی ذی‌ربط این طرح نیز در نشست حاضر شدند و توضیحات کافی را دادند اما نهایتا به اتفاق کلیات آرا طرح در کمیسون رای لازم را کسب نکرد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دستور کار دوم کمیسیون بررسی لایحه تجارت فرامرزی بدون کاغذ بود، گفت: دستگاه‌های مربوطه این طرح نیز در نشست کمیسیون صنایع و معادن حاضر بودند و زوایای مختلف آن را توضیح دادند که نهایتا کلیات این طرح در کمیسیون با اتفاق آرا رای لازم را کسب کرد.

نماینده مردم کردکوی، ترکمن، بندرگز و گمیشان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: پس از این دو دستور کار کمیته‌های تخصصی کمیسیون صنایع و معادن بسته به موضوعاتی که به آنها ارجاع داده شده بود تشکیل جلسه دادند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه علی‌رغم اینکه طرح ساماندهی کوله‌بران با امضاء بسیار زیادی تقدیم هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی شده بود باز هم بحث‌های در خصوص قاچاق کالا مطرح شد، تصریح کرد: دستگاه‌های که در نشست حاضر شده بودند نقش این طرح در آینده را توضیح دادند و اعلام کردند که نمی‌تواند به یک قانون موثر تبدیل شود.

 

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه بحث‌هایی در خصوص اینکه کوله‌بری ممکن است به عنوان یک بحث موقت در کشور مطرح شود و شاید به‌صلاح نباشد به‌عنوان یک قانون دائمی تبدیل شود مطرح شد، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه موافقی در خصوص طرح صحبت نکرد یک نفر در کمیسیون به مخالفت با این طرح پرداخت و موارد مختلفی را مطرح کردند