Skip to Content

طرح مجلس برای استخدام معلمان حق‌التدریسی

طرح مجلس برای استخدام معلمان حق‌التدریسی


نماینده مردم بافق در مجلس از طرح جدید نمایندگان برای استخدام و تعیین‌تکلیف گروه‌های مختلف معلمان خبر داد. 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از تسنیم؛ محمدرضا صباغیان نماینده مردم بافق و مهریز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبه سال گذشته مجلس درباره گروه‌های مختلف معلمان، گفت: طبق این مصوبه، گروه‌های مختلف معلمان از جمله نیروهای حق التدریسی، خرید خدماتی و... که تا سال 91 در آموزش و پرورش بودند در صورت طی دوره‌ای در دانشگاه فرهنگیان، می‌توانستند به استخدام آموزش و پرورش در بیایند.

وی افزود: با تصویب این مصوبه در مجلس گروه‌های مختلف فرهنگیان تا سال 91 تعیین تکلیف شدند اما از سال 91 به بعد باز هم گروه‌های مختلف فرهنگیان بلا‌تکلیف هستند.

نماینده مردم بافق در مجلس با بیان اینکه اخیر طرحی برای تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریس ، معلمان خرید خدمات آموزشی و نهضت سواد آموزی‌ها از سال 91 به به‌بعد تدوین شد، ادامه داد: این طرح 50 امضا داشت و در حال حاضر در حال بررسی در کمیسیون آموزش است.

صباغیان با اشاره به اینکه طی سال‌های آینده در حدود 350 هزار معلم بازنشست می‌شوند، تصریح کرد: آموزش و پرورش نیاز به گروه‌های مختلف معلمان بلاتکلیف دارد؛ طرح مذکور نیز برای استخدام و تعیین تکلیف نیروهای خرید خدمات آموزشی و نیروهای حق التدریسی‌های پس از سال 91 در مجلس تدوین شده است.

 

صباغیان تاکید کرد: پس از بررسی و تصویب در کمیسیون آموزش به هیئت رئیسه ارائه می‌شود تا در جلسه علنی نیز مورد بررسی قرار گیرد.