Skip to Content

طرح مجلس برای ساماندهی تجمعات مردمی

سلیمی تشریح کرد:

سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس تاکید کرد که شورای عالی امنیت ملی به دنبال بررسی راهکارهای مدیریت تجمعات مردمی است.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از خانه ملت؛ اصغر سلیمی در خصوص اعتراضات اخیر مردم در برخی از شهرهای کشور، گفت: طرحی برای ساماندهی اعتراضات مردم در حال تهیه است، در این طرح به محل برگزاری تجمعات و نحوه پاسخگویی اشاره شده است، البته در طرح نمایندگان بر برگزاری تجمعات قانونی مقابل مجلس جهت سهولت در پاسخگویی تاکید شده است.

نمایندگان در قالب طرحی به دنبال ساماندهی تجمعات و نحوه پاسخ به اعتراضات مردم است

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در طرح نمایندگان مجلس بر عدم اخذ مجوز برای برپایی تجمعات مقابل مجلس نیز تاکید شده، اما هم‌اکنون که شاهد اعتراضاتی در شهرهای مختلف هستیم وزارت کشور هم به دنبال ایجاد مکان‌هایی برای برگزاری تجمعات در شهرهای مختلف است تا اعتراضات مردم در همه نقاط کشور ساماندهی شود.

وی افزود: متاسفانه برخی از فضاهایی موجود سوء استفاده می‌کنند و با دخالت در اعتراضات و ورود به جمعیت معترضان، فضای اعتراض و انتقاد را با حواشی یا خطراتی متعددی روبه رو می‌کنند، بنابراین اعتراضات باید قانونمند و ساماندهی شود.

اعتراضات باید قانونمند و ساماندهی شود

سلیمی یادآور شد: بدون تردید مسائل اقتصادی در کشور وجود دارد، مردم حق اعتراض دارند اما دشمن از این فضا سوء استفاده کرده و مردم را علیه حاکمان کشور تحریک می‌کنند، بنابراین اعتراضات باید قانونمند و ساماندهی شود تا از بروز این مشکلات جلوگیری شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: حرف مردم حق و مشکلات بسیار است اما قانون هم باید رعایت شود، بنابراین وزارت کشور باید مکان‌ برگزاری تجمع در شهرهای مختلف را تعیین و مدیریت کند تا ضمن تامین امنیت تجمع کننده‌ها، از سوء استفاده دشمن هم جلوگیری شود.

شورای عالی امنیت ملی به دنبال بررسی راهکارهای مدیریت تجمعات

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی، گفت: شورای عالی امنیت ملی نیز موضوع تجمعات را در دستور کار خود قرار داده و به دنبال بررسی و ارایه راهکارهایی در این زمینه است، از این رو وزرات کشور باید مشکلات را رصد و تجمیع کند تا با کمک مجلس و سایر نهادها تصمیم واحد اتخاذ شود.