Skip to Content

عباسی نماینده رودسر: مدعیان ایران هراسی در مراسم تحلیف به تماشای انزوای خود نشستند

Loading the player...

دانلود

عباسی در نطق میان دستور

 

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: حضور گسترده چهره های صاحب نام دنیا در مراسم تحلیف ریاست جمهوری، دلیلی بر این ادعاست، آن ها که فریاد ایران هراسی سر می دادند، بر طبل انزوای جمهوری اسلامی می کوبیدند، ناامیدانه شاهد انزوای خود بودند و به عینه دیدند که جامعه جهانی پیام حضور مستمر و گسترده مردم را دریافت کردند و دوام و قوام نظام اسلامی را باور دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از خانه ملت، اسدالله عباسی در نشست علنی امروز(سه شنبه 17 مردادماه) در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، با تبریک روز خبرنگار اظهار داشت: دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با حضور گسترده و چشمگیر مردم به پایان رسید، از جمله جلوه های زیبای این دوره از انتخابات این بود که همه افراد و سلیقه ها به میدان آمدند، این حضور گسترده نشان داد که اولا مردم حضور در انتخابات را در سرنوشت خود موثر می دانند و ثانیا آن را عاملی برای تقویت نظام که میراث گرانبهای امام (ره) و شهیدان انقلاب است، به حساب می آورند.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر از اختلاف نظر در جزئیات و مصادیق که البته طبیعی و در جای خود زیباست، بگذریم این حضور گسترده مردم بود که عظمت و قدرت خود را به دنیا نشان داد و جمهوری اسلامی را به عنوان نظامی ریشه دار و سربلند معرفی کرد.

مدعیان ایران هراسی در مراسم تحلیف ریاست جمهوری ایران به تماشای انزوای خود نشستند

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه حضور گسترده چهره های صاحب نام دنیا در مراسم تحلیف ریاست جمهوری، دلیلی بر مدعاست، آن ها که فریاد ایران هراسی سر می دادند، بر طبل انزوای جمهوری اسلامی می کوبیدند، ناامیدانه شاهد انزوای خود بودند و به عینه دیدند که جامعه جهانی پیام حضور مستمر و گسترده مردم را دریافت کردند و دوام و قوام نظام اسلامی را باور دارند.

وی تصریح کرد: این جانب ضمن تبریک به جناب آقای دکتر روحانی که توانستند اعتماد عمومی مردم را به خود جلب کنند، عرض می کنم که منویات مقام معظم رهبری را که ضامن موفقیت ایشان در ایفای وظایف قانونی می باشد، نصب العین دولت و چراغ راه خود قرار دهند.

عباسی تصریح کرد: از جامعه خدوم و آگاهی بخش خبرنگاران که زمینه را برای حضور گسترده مردم در انتخابات فراهم کردند، تقدیر می کنیم و روز خبرنگار را به همه این عزیزان تبریک می گوییم.

عباسی در بخش دیگری از نطق خود در تذکر به مسئولان اجرایی کشور خطاب به وزیر جهاد کشاورزی گفت:جناب آقای مهندس حجتی!با توجه به اینکه در لیست کابینه دوازدهم حضور دارید تقاضامندیم هر چه سریع تر سفری اختصاصی به استان های شمالی به ویژه گیلان داشته باشید و در خصوص وضعیت کشاورزی و تولیدات محصولات استراتژیک از جمله برنج، چای، زیتون ، بادام زمینی، فندق، ابریشم و نوغان داری و همچنین صید و صیادی و دام و طیور به  طور جدی ورود کرده  و  اقدام عاجل به عمل آورید.

وی ادامه داد: آقای وزیر! جنابعالی در 4 سال مسئولیت خود تنها دو بار و آن هم همراه با سفر ریاست جمهوری به گیلان سفر کرده اید، این حق  مردم گیلان که قطب کشاورزی است و بیشترین سهم را در تولید برخی از محصولات کشاورزی دارا می باشد، نیست که وزیر جهاد کشاورزی تنها در سفرهای رسمی دولت حضور پیدا کنند.

این نماینده مجلس دهم با بیان اینکه هزینه های تمام شده برنج برای کشاورزان زحمت کش بالاست و کشاورزان نیاز به حمایت همه جانبه دارند، تاکید کرد: باید جلوی واردات بی رویه برنج بی کیفیت به ویژه در زمان برداشت و عرضه گرفته شود و انتظار می رود که همانند خرید تضمینی گندم، خرید توافقی و تضمینی برنج را نیز مد نظر قرار گیرد.

وی با تاکید براینکه از وزارت جهاد کشاورزی می خواهیم کشاورزان برنج کار را در زمان درو و عرضه این محصول تنها نگذارد و از حق و حقوق آن ها دفاع کند، افزود: آقای وزیر! اگر با اراده ، مصمم و با همت و انگیزه وارد عرصه تولید برنج شوید، یقین بدانید همانند گندم به خودکفایی دست پیدا کرده و جشن خودکفایی برنج را برگزار خواهیم کرد.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی همچنین افزود: چرا محصول استراتژیک چای که در سبد مصرف خانوار قرار دارد و بیش از 60 هزار خانوار در گیلان و غرب مازندران و بیش از 500 هزار شغل مستقیم و غیر مستقیم در چرخه تولید تا مصرف نقش دارند، مورد بی مهری و غفلت قرار می گیرد،چه کسی پاسخگوی عدم پرداخت به موقع بهای برگ سبز چای  پس از گذشت سه ماه از زمان برداشت و تحویل به کارخانجات به چایکاران است.

وی خطاب به وزیر جهاد کشاورزی گفت:  آقای وزیر! اگر حقوق کارکنان وزارت جهاد کشاورزی یا سایر کارکنان دولت، یک هفته به تاخیر بیفتد، جرات حضور در محل کار خود را خواهید داشت؟!این در حالی است که بسیاری از کشاورزان به دلیل ندانم کاری و سهل انگاری برخی از مسئولان مربوطه، سه ماه است که برای دریافت بهای سبز چای خود به انتظار نشسته اند.

وی ادامه داد: قبل از انتخابات با دستپاچگی مبالغی را پرداخت کرده و از آن زمان تا کنون حق و حقوق چایکاران زحمت کشی که تک محصول هستند، پرداخت نشده است. چه شده است که در سال اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال چای کاران و کارخانه داران زمین گیر و مستاصل و نا امید و قاچاقچیان و مافیای چای را خوشحال و امیدوار کرده اید؟!

این نماینده مجلس دهم خاطرنشان کرد: آقای مهندس حجتی با توجه به کارآمدی، توانمندی و تجربه ای که دارید، انتظار این است که هر چه سریع تر اقدام عاجل را به عمل آورید، همچنین در خصوص تعیین تکلیف و استخدام ناظرین چای که 7 ماه در سال حقوق دریافت می کنند و سایر ماه های سال بیکار بوده و هیچ درآمدی ندارند، اقدام نمایید./