Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

عزاداری برای برجام را کنار بگذارید و به وضعیت معیشت مردم برسید

عزاداری برای برجام را کنار بگذارید و به وضعیت معیشت مردم برسید


نماینده همدان در مجلس با بیان اینکه قرار بود برجام برای جوانان اشتغال ایجاد کند، گفت: مسئولان هر چه سریع‌تر جنازه برجام را دفن کنند تا محیط زیست را متعفن نکند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی، حمیدرضا حاجی‌بابایی نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (یکشنبه پارلمان) در تذکری شفاهی نسبت به نطق علیرضا رحیمی نماینده تهران که درباره برجام نکاتی را مطرح کرده بود انتقاد کرد و اظهار داشت: قرار بود برجام برای جوانان ما اشتغال ایجاد کند،‌ قرار بود برجام مشکل معیشت مردم را حل کند، قرار بود اقتصاد کشور را رونق دهد اما شاهد بودیم رئیس‌جمهوری آمریکا تیر خلاصی را به برجام زد و از این توافقنامه خارج شد.

وی افزود: امروز همه مسئولان کشور اعم از دولت، مجلس و قوه قضائیه باید تلاش کنند وضعیت معیشت مردم را درست کنند، متاسفانه شاهد گران شدن نرخ ارز و دو برابر شدن قیمت آن هستیم، شاهد وضع نابسامان اقتصادی در کشور هستیم، این شرایط و مشکلات باید حل شود؛ باید متناسب سازی حقوق میلیون‌ها نفر که امروز در جامعه فریاد می‌زنند انجام شود.

حاجی‌بابایی گفت: در شان مجلس و دولت نیست که حقوق‌ها را به گونه‌ای ساماندهی کنیم که کسی که 20 میلیون تومان حقوق می‌گیرد با افزایش 6 درصدی به میزان یک میلیون و 200 هزار تومان افزایش حقوق داشته باشد اما فردی که یک میلیون و 200 هزار تومان حقوق می‌گیرد با افزایش 12 درصدی به میزان 144 هزار تومان افزایش حقوق داشته باشد.

نماینده مردم همدان یادآور شد: مشکل اساسی امروز کشور ما این است،‌از همه مسئولان می‌خواهم هر چه سریع‌تر جنازه برجام را دفن کنند کهخ محیط زیست را متعفن نکند، بر سر این قبر هر چه گریه کنیم خبری نیست، گریه را باید برای مردم کرد مردمی که مشکل معیشت، اقتصاد، اشرافی‌گری و اختلاس‌ها دارد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: باید طرفداری‌های جانبدارانه از برجام را کنار گذاشت و دانست که امروز یک حرف بیشتر در کشور معنا ندارد و آن هم «مردم» هستند.