Skip to Content

غرب استانداردهای دوگانه در ارزیابی تروریسم دارد

نقوی حسینی در گفتگوی اختصاصی با مجلس تی وی:

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با توجه به استانداردهای دوگانه غرب از تروریسم معتقد است: عضویت ایران در کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم مانع مقابله با تروریسم واقعی و حمایت از نهضت های آزادیبخش می شود.

محمدحسین نقوی حسینی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی با بیان اینکه لایحه مبارزه با تامین مالی تروریسم و الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به این کنوانسیون فردا در صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار می گیرد، گفت: ایران از قربانیان تروریسم است و کشور ما طی چهار دهه گذشته حدود 17 هزار شهید ترور از رؤسای قوا و نمایندگان مجلس گرفته تا کارگر،کشاورز، معلم و دانشجو قربانی ترور داشته و به شدت از تروریسم آسیب دیده است.

وی افزود: کشور ایران پرچمدار مبارزه با تروریسم و تنها کشور در منطقه است که با همه ظرفیت خود و به طور واقعی با آن مبارزه کرده و در مقابله با داعش شهید داده و با طالبان، ریگی و القاعده مقابله می کند بنابراین در خط مقدم مبارزه با تروریسم است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: علیرغم اینکه کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم نکات قابل توجهی دارد که مورد تایید جمهوری اسلامی ایران نیز هست و در این زمینه ها هزینه های مالی و جانی داده است اما در تعریف تروریسم اختلاف نظرهایی با دیدگاه غربی ها وجود دارد.

وی ادامه داد: غرب استانداردهای دوگانه در ارزیابی تروریسم دارد و هرجا گروه های تروریستی به منافع غرب نزدیک باشند آن گروه ها را تروریسم نمی داند و از ایشان حمایت کرده و از لیست سیاه خارج می کنند و نمونه آن سازمان منافقین است که در کشور ما صدها ترور کرده و امروز مورد حمایت غربی هاست

نقوی حسینی متذکر شد: از طرفی حزب الله لبنان که یک گروه سیاسی مورد تایید کشورش هست و در انتخابات شرکت می کند به دلیل حمایت از فلسطین که به ضرر رژیم صهیونیستی و غرب است تروریسم خوانده می شود.

وی با توجه به استانداردهای دوگانه غرب از تروریسم معتقد است: عضویت ایران در کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم، مانع مقابله با تروریسم واقعی و حمایت از نهضت های آزادیبخش، استقلال طلب و محرومین و مستضعفان جهان می شود.