Skip to Content

فردا؛ بررسی ۲ طرح دو فوریتی در مجلس

زارع مطرح کرد:

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس از بررسی ۲ طرح دو فوریتی در جلسه علنی فردای مجلس خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل ازتسنیم، رحیم زارع سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فردا سه شنبه (27 تیر) طرحی دو فوریتی برای اجرایی شدن ماده 35 قانون برنامه ششم در مجلس مطرح می‌شود، گفت: جمعی از نمایندگان با تدوین این طرح درخواست داشته‌اند که جرائم وام‌های زیر 100 میلیون تومان در بخش کشاورزی بخشیده شود.

وی ادامه داد: در این طرح آمده 7 هزار میلیارد تومان برای بخشیده شدن جرائم دیرکرد وام‌ها نیاز است که البته تاکنون 2 هزار میلیارد این مبلغ تخصیص داده شده و باید 5 هزار میلیارد دیگر به این موضوع اختصاص یابد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس از تهیه طرح دو فوریتی «ساماندهی وضعیت نیروهای قراردادی شرکت نفت» در مجلس خبر داد و اظهار داشت: در حال حاضر بیش از 45 هزار نفر در وزارت نفت مشغول به فعالیت هستند که بسیاری از آنها بیش از 20 سال سابقه کار دارند، لذا وقتی دریافتی این نیروها را با مابقی افراد در وزارتخانه‌های دیگر مقایسه می‌کنیم، می‌بینیم که واقعا یک تبعیضی وجود دارد.

زارع با بیان اینکه در جریان این طرح دو فوریتی به دنبال رسمی کردن نیروهای وزرات نفت نیستیم، اما قصد داریم در قالب این طرح وضعیت حقوق و معیشت این نیروها را ساماندهی کنیم، گفت: فردا سه‌شنبه (27 تیر) این طرح در مجلس بررسی می‌شود.