Skip to Content

فرصت یکماهه سوال کنندگان به آوایی برای بررسی پرونده پدیده شاندیز

فرصت یکماهه سوال کنندگان به آوایی برای بررسی پرونده پدیده شاندیز


سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس گفت: وزیر دادگستری امروز برای پاسخ به سؤالات نمایندگان در کمیسیون حاضر شد که در یک مورد نماینده سؤال‌کننده قانع و در دو مورد دیگر نمایندگان یک ماه به وزیر فرصت دادند.

 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از فارس؛ حجت‌الاسلام حسن نوروزی نماینده مردم رباط‌کریم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست امروز کمیسیون قضایی مجلس گفت: در جلسه امروز علیرضا آوایی وزیر دادگستری برای پاسخ به سه فقره سؤال نمایندگان در کمیسیون حاضر شد.

وی افزود: در مورد اول سؤال نادر قاضی‌پور، مصطفی کواکبیان و علیرضا محجوب در رابطه با علت عدم رسیدگی به پرونده شاکیان شرکت پدیده شاندیز مطرح شد که سؤال‌کنندگان یک ماه برای رسیدگی به این موضوع به وزیر فرصت دادند و دیگر اینکه بنا شد هیأتی از کمیسیون موضوع را مورد پیگیری و رسیدگی قرار دهد.

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس اظهار داشت: در سؤال دوم جهانبخش محبی‌نیا در رابطه با علت عدم برخورد جدی با مفاسد اقتصادی و نیز اینکه چرا مسائل مالی حاصل از فسادهای اقتصادی به خزانه واریز نمی‌شود سؤالی را مطرح کرد که در این باره پس از پاسخ‌های وزیر نماینده سؤال‌کننده به آوایی یک ماه فرصت داد تا گزارش کاملی را در این باره به وی ارائه کند.

نوروزی خاطرنشان کرد: در سؤال سوم حسن کامران از وزیر در مورد چاپ اخطاریه‌ها و ابلاغیه‌ها در روزنامه‌ها سؤالی را مطرح کرد که وزیر دادگستری در پاسخ گفت که اینگونه نیست اخطاریه‌ها و ابلاغیه‌ها برای چاپ و انتشار تنها به روزنامه حمایت داده شود و در روزنامه‌های دیگر نیز به چاپ می‌رسد و از سوی دیگر بنا است تا انتشار اخطاریه‌‌ها و ابلاغیه‌ها از این پس به صورت الکترونیکی باشد که در این مورد نیز نماینده سؤال‌کننده از پاسخ آوایی قانع شد.