Skip to Content

فروش دارو با ارز بیش از ۴۲۰۰ تومان تخلف است

شهریاری مطرح کرد:

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه دارو جزو اقلام ضروری و مصرفی بیماران است، گفت: فروش دارو با ارز بیش از ۴۲۰۰ تومان تخلف است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از تسنیم، حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اعلام این خبر که فروش هر نوع دارو، به‌خصوص داروهای خاص و کمیاب با ارز بیش از 4200 تومان تخلف است، اظهار داشت: دارو جزو اقلام ضروری و مصرفی بیماران است و باید دولت تمهیداتی را فراهم کند تا مردم این کالای اساسی را گران نخرند.

وی با تأکید بر اینکه مجلس به‌طور جدی موضوع افزایش بی‌رویه قیمت اقلام مختلف دارویی را پیگیری می‌کند، افزود: نمایندگان مجلس با افزایش قیمت مخالف‌اند و باید دست سودجویان و سوداگران از این بازار قطع شود.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: طبق صحبت‌هایی که با مسئولان وزارت بهداشت از سوی کمیسیون داشته‌ایم، هم‌اکنون مشکلی جهت تأمین ارز برای دارو وجود ندارد، اما از طرفی با سوداگران نیز برخورد می‌شود.

نماینده مردم زاهدان در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: در صورتی که گزارشی از گرانی دارو به واسطه افزایش قیمت ارز به کمیسیون بهداشت ارائه شود، به‌طورحتم به این تخلف رسیدگی می‌کنیم.