Skip to Content

قانون تسهیل ازدواج جوانان طی سالها به درستی اجرا نشده است

قانون تسهیل ازدواج جوانان طی سالها به درستی اجرا نشده است


عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: مجلس گزارش تأخیر در اجرای قانون  تسهیل ازدواج جوانان را به قوه قضائیه فرستاده و کسانی که در این موضوع کوتاهی کرده‌اند، باید مؤاخذه شوند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ علی مطهری عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی درباره علت تأخیر ۱۴ ساله اجرای قانون تسهیل ازدواج جوانان، گفت: این قانون، مصوب مجلس هفتم بوده ولی به درستی اجرا نشده است، همچنین دولت‌های پیشین و فعلی از آن موق هم قانون یاد شده را درست اجرا نکرده‌اند.

او ادامه داد: کمیسیون فرهنگی مجلس دهم گزارشی بر اساس ماده ۲۳۴ آیین نامه داخلی مجلس تهیه کرد که در صحن علنی قرائت شد؛ در ادامه با رأی گیری مطابق آیین نامه، مجلس این گزارش را به قوه قضاییه فرستاد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: طبق گزارش مذکور، کسانی که در اجرای این قانون کوتاهی کرده‌اند، باید مؤاخذه شوند.

مطهری با بیان اینکه منتظر اقدام قوه قضاییه هستیم، گفت: مجری اصلی این قانون دولت است که باید بودجه قانون مذکور را در لایحه می‌آورد و پیگیری می‌کرد.

او با تأکید بر اینکه مشکلات اقتصادی کشور از دلایل اجرا نشدن قانون تسهیل ازدواج بوده است، افزود: سال‌های اخیر فشار‌های خاص اقتصادی وجود داشت که بخش مهمی از آن تحریم‌ها بود، البته با وجود ناقص اجرا شدن قانون تسهیل ازدواج جوانان، وام ازدواج هم پیگیری شد.