Skip to Content

قول همتی برای روند کاهشی نرخ ارز

قول همتی برای روند کاهشی نرخ ارز


عضو ناظر مجلس در شورای پول و اعتبار اطمینان داد قیمت ارز با مداخله بانک مرکزی در بازار و الزام صادرکنندگان به عرضه ارز خویش در سامانه نیما، روند کاهشی خواهد داشت. 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمدرضا تابش عضو ناظر مجلس در شورای پول و اعتبار با اشاره به برگزاری جلسه شورای پول و اعتبار در محل بانک مرکزی گفت: اعضای شورا در این نشست خواستار توضیحات رئیس کل بانک مرکزی درباره تحولات بازار ارز، تاثیر پرداخت کمک‌های معیشتی بر رشد نقدینگی و تورم شدند.

او افزود: همچنین در مورد متمم بودجه بانک مرکزی در سال ۹۸ و بودجه سال آینده این بانک بحث و کمیته‌ای مسئول بررسی بیشتر این موضوع شد.

نماینده مردم اردکان در مجلس تصریح کرد: رئیس کل بانک مرکزی نیز در این جلسه تاثیر اعطای کمک‌های معیشتی از محل افزایش قیمت بنزین بر شاخص‌های اقتصادی را ناچیز دانست و اطمینان داد قیمت ارز با مداخله بانک مرکزی در بازار و الزام صادرکنندگان به عرضه ارز خویش در سامانه نیما، روند کاهشی خواهد داشت.

عضو ناظر مجلس در شورای پول و اعتبار با بیان اینکه دستورالعمل (گام) که روش جدیدی برای تامین نقدینگی بنگاه‌های اقتصادی است، به تصویب رسید، بیان کرد: براساس این دستورالعمل با بهره‌مندی از ظرفیت بخش خصوصی کشور که در قالب زنجیره‌های تأمین تولید قرار دارند و با برخورداری از ضمانت بانک‌ها و موسسات اعتباری زمینه تامین منابع مورد نیاز سرمایه در گردش فراهم خواهد شد.