Skip to Content

قیمت خودرو‌های زیر ۵۰ میلیون تومان برای «استفاده خوب اقشار کم‌درآمد» باید کنترل شود

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: شورای رقابت کار خوبی کرده و گفته است خودرو‌های بالای ۵۰ میلیون تومان در بازار رقابت کنند. معتقدم باید قیمت خودرو‌های زیر ۵۰ میلیون تومان کنترل شود تا اقشار کم درآمد بتوانند به خوبی از این خودروها استفاده کنند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از میزان؛ عزیز اکبریان نماینده مردم کرج با اشاره به موضوع ثبت سفارش خودرو گفت: وزارت «صنعت، معدن و تجارت» روزی جلوی این موضوع را می‌گیرد و روز دیگر کلاً این مسئله را تعطیل می‌کند. این اقدام، اقدام خوبی نیست.

وی تأکید کرد: حتی بنده با  ورود خودرو‌های ۲۵۰۰ سی سی - که اجازه ورود ندارند - مخالفم. چرا نباید این خودرو‌ها به کشور وارد شوند.
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ما می‌توانیم با دو برابر‌ی کردن تعرفه خودرو‌های ۲۵۰۰ سی سی این خودرو‌ها را در کشور داشته باشیم. یک عده پول دارند و دوست دارند ماشین گرانقیمت سوار شوند و ما بخیل نیستیم. می‌توانیم تعرفه‌های این خودرو‌ها را دو برابر یا ۱۰ برابر کنیم. بالاخره تعرفه بگذاریم.

اکبریان در ادامه درباره افزایش قیمت خودرو‌های داخلی بیان داشت: این موضوع از جمله وظایف شورای رقابت و سازمان حمایت است.

اکبریان اظهار داشت: شورای رقابت کار خوبی کرده و گفته است خودرو‌های بالای ۵۰ میلیون تومان در بازار رقابت کنند. معتقدم  باید قیمت خودرو‌های زیر ۵۰ میلیون تومان کنترل شود تا اقشار کم درآمد بتوانند به خوبی از این خودروها استفاده کنند.